VIDEO! Steaua bate TOT! Steaua 4-1 Zaglebie! Vezi ce goluri au dat Banel, Stancu si Surdu!

Data publicarii: Joi 08 Iulie 2010, 00:02
Data actualizarii: Joi 08 Iulie 2010, 00:10

Steaua face senzatie in turneele de pregatire. A batut-o cu 4-1 pe Zaglebie, fosta adversara din preliminariile Ligii.

11-LE DE START AL STELEI CU ZAGLEBIE: Tatarusanu - Todorov, Gardos, Abrudan, Emeghara - Dorel Stoica - Nicolita, Toja, Radut, Tanase - Stancu.

Piturca a continuat in sistemul 4-1-4-1 si cu Zaglebie, iar Banel a deschis scorul in minutul 5 cu un sut senzational de la 20 de metri. Steaua s-a vazut egalata rapid de polonezi - Kedliora  a marcat cu o scarita peste Tatarusanu din 4 metri.

Tanase a dat o pasa senzationala la golul lui Stancu din minutul 40, iar Steaua a intrat la pauza cu avantaj de 2-1. Stancu a reusit si dubla in minutul 75, Surdu marcand in minutul 73.

Steaua 4-1 Zaglebie, in cea mai categorica victorie a Stelei in Austria.

Min 56.
Tanase mai incearca un sut de la distanta. Mingea nu prinde cadrul portii.
Min 49.
Tanase trage pe langa poarta.
Min 46.
Martinovici si Pacurar au intrat in locul lui Abdrudan si Radut
Min 45. Pauza
Min 44.
A doua ocazie de gol a lui Dorel Stoica. A tras de la peste 20 de metri, dar portarul polonezilor a retinut balonul.
Min 41.
Tatarusanu scoate superb o minge de sub bara.
Min 40. GOL STEAUA! A marcat Bogdan Stancu.
Min 34.
Banel marcheaza, dar golul e anulat.
Min 27.
Min 23.
Dorel Stoica trage peste poarta de la 30 de metri
Min 22.
Panica la poarta Stelei. Jucatorii lui Zaglebie trimit in bara.
Min 17. GOL ZAGLEBIE! Kedliora marcheaza cu un lob din 4 metri peste Tatarusanu.