VICTORIE pentru echipa lui Sumudica in ultimul meci al anului! Revenire spectaculoasa de la 0-1, doua ROSII
27 decembrie 2017 17:24

Cu Sapunaru titular, Kayserispor a castigat in optimile Cupei Turciei.

Kayserispor incheie anul 2017 cu o victorie spectaculoasa pe teren propriu in fata celor de la Antalyaspor, scor 3-1. Oaspetii au deschis scorul in minutul 5 prin Kadah, insa echipa lui Sumudica a revenit prin reusintele lui Bulit ('52), Turuc ('55) si Ryan Mendes ('88). Finalul a fost extrem de incins, cu doua rosii in minutul 90 pentru Antalyaspor, Maicon si Diego Angelo.

Sapunaru a fost avertizat in minutul 66. Meciul retur va avea loc pe 16 ianuarie.