Stiri
Data publicarii: Duminica 19 Decembrie 2010, 01:00
Data actualizarii: Duminica 19 Decembrie 2010, 01:06

Marco Huck a ramas campion la categoria cruiserweight. Gemanul a obtinut cu greu victoria dupa o decizie impartita a judecatorilor, in unul dintre cele mai dramatice meciuri ale anului.

Marco Huck si Denis Lebedev s-au batut pana la ultima picatura de energie. Arbitrii au fost cei mai chinuiti oameni ai galei, au avut batai de cap la decizia finala. Unul dintre ei l-a dat invingator pe Lebedev, scor 116-112, iar ceilalti doi l-au vazut invingator pe Marco Huck cu acelasi scor 115-112.

Marco Huck ramane campion cruiserweight. Germnanul si-a aparat pentru a cincea oara centura WBO. Lebedev a pierdut primul meci din cariera, fiind foarte aprope sa puna mana pe titlului germanului.

Lebedev a inceput mai timid lupta. Huck a castigat primele reprize, dar putea sa se impiedice de luptatorul rus, care la jumatatea meciului l-a dominat clar pe campionul mondial.

In aceasi gala Alexander Povetkin a avut un meci greu cu americanul Firtha. "Leul Alb" a reusit sa castige la puncte dupa 10 reprize.