Dubla Ronaldo, Ajax 0-4 Real, Roma revine de la 0-2 si o bate pe Bayern! Auxerre 0-2 Milan, goluri Ibra si Ronaldinho! Vezi TOATE GOLURILE!

Grupe
Data publicarii: Miercuri 24 Noiembrie 2010, 00:02
Data actualizarii: Miercuri 24 Noiembrie 2010, 02:00

Bayern, Chelsea, Marseille, Milan, Real Madrid sunt echipele calificate in primavara Ligii! Vezi toate rezultatele si clasamentele!

Spectacol total in Liga! Lucescu a facut show la Belgrad cu Partizan, Cristiano Ronaldo a dat doua goluri (iata aici RABONA de senzatie cu care a umilit-o pe Ajax) intr-un meci in care Real Madrid a terminat cu doi eliminati, Ronaldinho si Ibrahimovic au marcat si ei, iar Chelsea a fost condusa minute bune de o echipa anonima.

CFR e OUT din Europa - asta e vestea trista a serii! Bataia de la Basel si victoria INCREDIBILA a Romei cu Bayern au facut ca trupa lui Cartu sa joace ultima etapa de liga fara o sansa de a se mai califica.

Vezi aici toate rezultatele din Liga:

INFO:

- Vesti bune pentru Arsenal si Wenger - pustiul Ramsey a revenit pe teren la echipa de rezerve dupa 11 luni. Iata VIDEO cu revenirea lui Ramsey.
- Mesajul lui Cristiano Ronaldo transmis pe Facebook inainte de meciul cu Ajax: "Classical match today. Wish us luck." / "Un meci clasic astazi! Sa ne urati noroc!"
-
Inca un roman titular in Liga: Razvan Rat este in primul 11 in Partizan - Sahtior Donetk!
- Lobont este rezerva la AS Roma. Starul Ribery este titular la Bayern.
- Welliton de la Spartak Moscova este primul jucator eliminat din aceasta seara. A vazut rosu in minutul 64 al meciului cu Marseille, la 2-0 pentru francezi.
- Una dintre poantele serii, dupa Spartak 0-3 Marseille: Ce n-a reusit Napoleon, a realizat OM... Moscova a cazut pana la urma. :)
- FC Basel a marcat primul gol al serii (excluzand meciul de la Moscova dintre Spartak si Marseille). Almerares a deschis scorul cu CFR in min 15.
- Moment istoric la Londra in min 19: Chelsea, condusa cu 1-0 de Zilina, o echipa cu un oras in spate de doua ori mai mare ca numar de locuitori decat... stadionul lui Chelsea.
- Grupele G si H din Liga, cu Real, Ajax, Milan, Sahtior si Arsenal sunt cele mai triste din aceasta seara... niciun gol marcat pana in minutul 30, niciun cartonas, niciun eveniment important.
- 6 goluri marcate pana la pauza in cele 7 meciuri de Liga incepute la 21:45! Meciurile lui Milan, Arsenal si Sahtior, fara goluri in prima repriza.
- Cristiano Ronaldo a dat golul serii - iata aici RABONA de senzatie cu care a umilit-o pe Ajax
- Cartu de la CFR a facut praf banca tehnica - a spart geamul cu picioarele!
- Xabi Alonso si Sergio Ramos au fost jucatorii care au fugit cel mai mult... cersind sa fie eliminati. Ei au alergat dupa rosii ca sa fie suspendati cu Auxerre si sa scape de eventuale suspendari in optimi.
- Bayern, Chelsea, Marseille, Milan, Real Madrid - astea sunt echipele calificate sigur in optimile Ligii.

Grupa E: 1. Bayern 12p, 2. AS Roma 9p, 3. FC Basel 6p, 4. CFR Cluj 3p

- Bayern e calificata, Roma se bate cu Basel pentru al doilea loc de primavara in Liga!

FC Basel 1-0 CFR Cluj - CLICK AICI PENTRU REZUMAT

REVENIRE INCREDIBILA DE LA 0-2!!! AS Roma 3-2 Bayern Munchen CLICK AICI PENTRU REZUMAT
3-2, min 84: Totti din penalty

AS Roma a facut meciul vietii in Grupele Ligii! Este cea mai frumoasa intoarcere de rezultat din acest sezon! Bayern a condus cu 2-0 din minutul 39, cand Gomez a reusit dubla. Din acel moment, Roma a fost singura care a existat pe teren!

Borriello, D.D. Rossi si Totti au marcat cele 3 goluri ale Romei, care se va bate cu Basel pentru locul 2 din Grupa.

Echipele de start:
AS Roma:
Julio Sergio, Mexes, Vucinic, De Rossi, John Arne Riise, Borriello, Greco, Burdisso, Brighi, Cassetti, Menez

Bayern: Kraft, Van Buyten, Demichelis, Ribery, Ottl, Lahm, Pranjic, Muller, Gomez, Kroos, Tymoshchuk

Grupa F: 1. Chelsea 15p, 2. Marseille 9p, 3. Spartak Moscova 6p, 4. Zilina 0p

- Chelsea si Marseille merg in primavara Ligii - Spartak Moscova s-a calificat in primavara Europa League!

MOSCOVA A CAZUT! Spartak Moscova 0-3 Olympique Marseille CLICK AICI PENTRU REZUMAT
0-0, min 13: III S. M´Bia
0-1, min 18:  Valbuena marcheaza cu un sut fantastic din intoarcere de la 15 metri
0-1, min 31: III Sheshukov
0-2, min 54: Remy
0-2, min 64: III Welliton
0-2, min 66: III Ibson
0-3, min 67: Brandao

Ce n-a reusit Napoleon, a facut Marseille! Moscova a cazut, iar OM a strans 9 puncte in grupa cu Chelsea si este 100% calificata in primavara europeana...

Valbuena a deschis scorul in min 18 cu un sut fabulos din intoarcere in vinclu de la 15 metri Remy a majorat avantajul in min 54, pentru ca Brandao sa inchida tabela la 3-0 in min 67.

Welliton a lasat-o cu un om in minus pe Spartak in minutul 64, cand a fost eliminat.

Spartak Moscova: Andriy Dykan, Martin Stranzl, Aleksandr Sheshukov, Ibson, Ari, Welliton, Evgeni Makeev, Marek Suchy, Nicolas Pareja, Aiden McGeady, Dmitri Kombarov

Marseille: Mandanda, Azpilicueta, Cisse, Lucho Gonzalez, Brandao, Remy, Mbia, Heinze, Ayew, Diawara, Valbuena.

ZILINA, APROAPE DE SURPRIZA ANULUI! Chelsea Londra 2-1 MSK Zilina CLICK AICI PENTRU REZUMAT
0-1, min 19: Bello
1-1, min 51: Sturridge
2-1, min 86: Malouda

Zilina a fost cea mai frumoasa echipa din Liga pentru jumatate de ora! Anonimii veniti dintr-un oras de 85.000 de locuitori au condus echipa de rezerve a lui Chelsea cu 1-0, dupa ce Bello a deschis scorul in minutul 19.

Sturridge si Malouda au reusit sa marcheze, iar Chelsea strange 15 puncte in aceasta grupa.

Echipele de start
Chelsea:
Turnbull, Ivanovic, Ramires, Drogba, Malouda, Ferreira, Sturridge, Van Aanholt, Bruma, Kakuta, McEachran

Zilina: Dubravka, Angelovic, Pecalka, Guldan, Majtan, Jez, Oravec, Piacek, Bello, Gergel, Vladavic

Grupa G: 1. Real Madrid 13p, 2. AC Milan 8p, 3. Ajax 4p, 4. Auxerre 3p

- Real si Milan merg in primavara Ligii, Ajax si Auxerre se bat pentru un loc in primavara Europa League

DUBLA RONALDO, DOUA ELIMINARI LA REAL! Ajax Amsterdam 0-4 Real Madrid CLICK AICI PENTRU REZUMAT
0-4, min 90: III Sergio Ramos

Dupa 3 goluri cu Bilbao in campionat, Cristiano Ronaldo a lovit si in Liga. Real a batut-o pe Ajax la Amsterdam cu dubla lui Ronaldo (iata aici RABONA de senzatie cu care a umilit-o pe Ajax) si reusitele lui Arbeloa si Benzema.

Mourinho a ramas fara doi jucatori pe final, Alonso si Sergio Ramos, eliminati in minutele 87 si 90. Ambii au cautat rosul pentru a scapa de viitoare suspendari in fazele superioare ale Ligii, ultimul meci din Grupa fiind fara miza pentru Real.

Ajax:
Stekelenburg, Van der Wiel, Alderweireld, Vertonghen, Anita, Enoh, Sulejmani, El Hamdaoui, De Jong, Emanuelson, Suarez

Real Madrid: Casillas, Sergio Ramos, Cristiano Ronaldo, Benzema, L. Diarra, Marcelo, Xabi Alonso, Arbeloa, Albiol, Pedro Leon, Ozil

CUPLUL TERIBIL: IBRA SI RONALDINHO!! AJ Auxerre 0-2 AC Milan CLICK AICI PENTRU REZUMAT
0-0, min 45:
III Ambrosini
0-1, min 65: Ibrahimovic
0-2, min 90: Ronaldinho

Ibrahimovic si Ronaldinho au facut instructie cu Auxerre. Cei doi au marcat golurile lui Milan din Franta, iar italienii sunt calificati in optimile Ligii, cu 8 puncte in 5 meciuri.

Auxerre:
Sorin, Hengbart, Grichting, Dudka, Coulibaly, Birsa, Oliech, Sammaritano, Pedretti, Contout, Ndinga

AC Milan: Abbiati, Gattuso, Seedorf, Ibrahimovic, Nesta, Flamini, Zambrotta, Abate, Ambrosini, Thiago Silva, Robinho

Grupa H: 1. Sahtior 12p, 2. Arsenal 9p , 3. Braga 9p, 4. Partizan 0p

- Sahtior, Arsenal si Braga ajung sigur in primavara Europeana, jocul rezultatelor va stabili cine ajunge in Europa League si care sunt cele doua care vor prinde primavara in Liga!

RAZBUNARE LUI LUCESCU LA BELGRAD! Partizan Belgrad 0-3 Sahtior Donetk CLICK AICI PENTRU REZUMAT
0-3, min 68: Eduardo

Un Lucescu a reusit sa plece fara umilinta de la Belgrad! Nationala lui Razvan era umilita cu 5-0 de Serbia, Mircea si Sahtior au facut-o KO pe Partizan, scor 3-0.

Stepanenko, Jadson si Eduardo au marcat golurile lui Sahtior, toate in repriza secunda.

Partizan:
Stojkovic, Stevanovic, Petrovic, Cleo, Moreira, Jovanovic, Lazevski, Krstajic, S. Iliec, Babovic, Smiljanic

Sahtior: Pyatov, Jadson, Luiz Adriano, Willian, Stepanenko, Gai, Douglas Costa, Rat, Chygrynskiy, Srna, Rakitskiy

ARSENAL, FACUTA KO IN ULTIMELE 6 MINUTE! Sporting Braga 2-0 Arsenal Londra CLICK AICI PENTRU REZUMAT
0-0, min 38: III Eboué
0-0, min 55: III Aguiar
0-0, min 70: III Denilson
0-0, min 74: III Djourou
1-0, min 84: Matheus
2-0, min 90: Matheus

Arsenal si-a complicat viata in aceasta grupa, dupa ce a pierdut incredibil la Braga in ultimele 6 minute din meci.

Matheus este eroul lui Sporting - jucatorul a marcat de doua ori, in minutele 84 si 90.