MBYEPPE! Monaco a facut minunea cu City, 3-1 dupa 3-5 in tur! Atletico a trecut de Leverkusen 0-0 (4-2). Cele 8 echipe calificate in sferturi. REZUMATE VIDEO

Liga Campionilor
Live Blog
Bucurati-va de fotbal!
Data publicarii: Joi 16 Martie 2017, 00:43
Data actualizarii: Joi 16 Martie 2017, 00:56

Gladiatorii Romei contraataca: AS Roma - Olympique Lyon, joi seara, de la 22:00, IN DIRECT la Sport.ro! Bucurati-va de fotbal!

00:41 16 Mar

Monaco 3-1 Man City

FINAL

Min 90: 3 minute de prelungiri

Min 85: City nu a reusit sa isi mai faca nicio ocazie dupa ce a luat gol.

Min 77: GOOOL 3-1!!! Bakayoko reia cu capul din 10 metri, dupa o lovitura libera de pe dreapta!

Min 71: GOOOL 2-1!!! Aguero suteaza, Subasic respinge in lateral si Sane reia in plasa!

Min 67: Inca o ocazie pentru City, Sane primeste o minge in careu pe stanga insa suteaza in plasa laterala! Presiune fantastica pusa de City!

Min 65: Interventie fantastica, uluitoare a lui Subasic, in 10 metri, singur cu Aguero!!!

Min 63: Sane patrunde pe stanga pana in careul mic si ii paseaza lui Aguero in 6 metri care trimite mult peste poarta. Cea mai mare ocazie si singura pentru City.

Min 57: Aguero, blocat in 5 metri de Raggi!

Min 50: Nicio sansa de gol pana acum pentru Man City, care are nevoie neaparat de gol

Min 29: GOOOL 2-0!!! Fabinho apare in fata portii si pune latul in 10 metri!

Min 15: Mbappe inscrie iar insa se arata offside de la margine

Min 8: GOOOL 1-0!!! Mbappe reia din 6 metri cu latul la o centrare sutata de pe stanga

Min 7: Ocazie mare! Mbappe suteza din 20 de metri central, scoate Caballero fantastic

Min 1: A inceput meciul. Monaco are nevoie de o victorie la minim 2 goluri distanta pentru calificare.

Atletico 0-0 Leverkusen

Rezumat prima repriza

Rezumat repriza a doua

FINAL

Min 79: Oblak scoate un sut fantastic din 20 de metri!

Min 70: Griezmann suteaza puternic peste poarta din 10 metri!

Min 59: Griezmann primeste o minge in careu pe dreapta si trimite o bolta insa sutul e pe langa poarta

Min 53: Volland scapa bine in banda dreapta in careu insa centreaza gresit in fata portii

Min 40: Interventie fantastica a lui Leno la sutul lui Koke de la 20 de metri central!

Min 38: Ocazie uriasa pentru Atletico! Correa suteaza din 16 metri insa Leno scoate fantastic!

Min 35: Niciun sut pe poarta pentru Leverkusen pana acum. Nemtii au nevoie de minim 3 goluri pentru calificare.

Min 14: Sansa pentru Coreea in careu insa acesta este blocat iar nemtii ies pe contraatac, fara succes.

Min 1: A inceput meciul. In tur, Atletico a batut cu 4-2

23:58 15 Mar

Pep, victorie doar cu Steaua in deplasare!

Pep Guardiola este eliminat cu un record rusinos in acest sezon la Manchester City. Antrenorul spaniol a reusit o singura victorie in deplasare in Champions League, in playoff-ul cu Steaua, 5-0 pe National Arena.

23:45 15 Mar
Echipele calificate in sferturi: Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid, Bayern Munchen, Borussia Dortmund, Monaco si Leicester
17:46 15 Mar
Echipe probabile Monaco - City (in tur 3-5)

Monaco: Subasic; Sidibé, Raggi, Jemerson, Mendy; Silva, Fabinho, Bakayoko, Lemar; Falcao, Mbappé.
City: Caballero - Sagna, Jones, Otamendi, Kolarev - Toure, Fernandinho, Silva - Sterling, Aguero, Sane

Echipe probabile Atletico - Leverkusen (in tur 4-2)

Atlético: Oblak; Juanfran, Godín, Giménez, Hernández; Carrasco, Ñíguez, Koke, Partey; Griezmann, Correa.
Leverkusen: Leno; Da Costa, Jedvaj, Dragovi?, Wendell; Baumgartliner, Kampl; Bellarabi, Volland, Brandt; Hernández.

Leicester 2-0 Sevilla (3-2 la general)

Final de meci: Leicester se califica in sferturile Ligii Campionilor dupa ce o invinge cu 2-0 pe Sevilla. Scorul general: 3-2.

Min 88 - Schimbare la Leicester: Shakespeare muta defensiv si il baga pe Amartey in locul lui Mahrez

Min 85 - Ratare uriasa a lui Vardy, care trimite mult peste cu un sut puternic din interiorul careului. Vardy isi da pur si simplu pumni din cauza nervilor

Min 77 - Apara Schmeichel!!! Portarul danez al lui Leicester apara sutul pe jos al lui N'Zonzi

Min 76 - Penalty pentru Sevilla,
acordat incorect! Vitolo a scapat pe partea dreapta si a saltat mingea peste Schmeichel, care l-a doborat dupa ce acesta a lovit balonul. Arbitrul Orsato a acordat lovitura de la 11 metri

Min 72 - .... Samir Nasri este eliminat pentru o lovitura aplicata lui Vardy. Francezul s-a enervat si l-a agresat pe Vardy, desi mingea era in alta parte a terenului

Min 52 - GOOOL Leicester |
Albrighton profita de o eroare de pozitionare si marcaj a defensivei spaniole si trimite in plasa cu un sut de la circa 15 metri

Min 46 - Dubla schimbare la Sevilla: au iesit Mercado si Sarabia, au intrat Mariano si Jovetic

Min 45 - Fluier de final al primei reprize! La acest scor, Leicester merge in sferturi, insa englezii trebuie sa reziste 45 de minute in fata detinatoarei Europa League

Min 41 - Ben Yedder reia frumos cu calcaiul, dar mingea este deviata de Huth in corner

Min 29 - Sevilla reactioneaza rapid, iar Ben Yedder are o ocazie: sutul sau din interiorul careului, oarecum din lateral, loveste insa plasa laterala

Min 26 - GOOOL Leicester | Capitanul englezilor, Wes Morgan, deschide scorul dupa o reluare in urma unei lovituri libere executate de pe partea stanga. Morgan a trimis in poarta de langa Pareja

Min 20 - A doua ocazie buna de gol a Sevillei, dupa ce Ben Yedder s-a descurcat bine intre fundasii adversi si i-a scos la sut lui Sarabia. Mingea a trecut la doua palme de bara portii lui Leicester

Min 18 - .... Samir Nasri primeste primul galben al partidei din partea lui Daniele Orsato

Min 4 - Samir Nasri are prima mare ocazie de gol, dupa ce a reluat catre poarta lui Schmeichel in urma unei centrari. Danezul a respinsa insa excelent mingea in corner

Min 1 - Fluier de start al partidei

Echipele de start

Juventus 1-0 Porto (3-0 la general)

Min 41 - GOOOL Juventus | Dybala deschide scorul din penalty, iar scorul general urca la 3-0

Min 40 - Eliminare la FC Porto |
Maxi Pereira este trimis la cabine pentru un hent in careu. Penalty pentru Juve

20:17 14 Mar
Celalalt meci al serii, Juventus - Porto, va fi arbitrat de o brigada romaneasca, avandu-l la centru pe Ovidiu Hategan. In tur, Juve a invins cu 2-0 in Portugalia.
20:13 14 Mar