Primul gol pentru stelistul Ochirosii: Otelul 1-0 International

International Curtea de Arges Otelul Galati Superliga
Data publicarii: Vineri 19 Februarie 2010, 16:09
Data actualizarii: Sambata 20 Februarie 2010, 16:11

Otelul Galati a debutat cu dreptul in returul Ligii I. Echipa lui Dorinel Munteanu a invins vineri cu 1-0 pe International Curtea de Arges.

Unicul gol al partidei a fost marcat, in minutul 86, de Razvan Ochirosii, care a trimis mingea in poarta cu un sut de la 5 metri.
Otelul a ramas in inferioritate numerica, in minutul 89, cand a fost eliminat Sarghi, dupa ce a primit al doilea cartonas galben.

Otelul Galati: 12. Grahovaci - 3. Rapa, 18. Sg. Costin, 16. Sarghi, 23. Salageanu - 29. Giurgiu, 26. Neagu - 7. Iorga (8. Antal '60), 15. Ibeh (27. Pena '72), 14. S. Ilie (11. Ochirosii '53) - 9. Axente. Antrenor: Dorinel Munteanu.

International Curtea de Arges: 20. M. Popa - 15. G. Matei, 21. Chiriches, 27. Pintili, 24. Frasineanu - 10. C. Lazar (5. Kone '62), 8. Vezan (7. Radut '73), 28. Menassel, 26. Abiodun (2. Bacila '88) - 30. D. Stan, 19. Zagrean. Antrenor: Ionut Badea.
Cartonase galbene: Salagean '27, Sarghi '53, '89 / Lazar '49
Cartonas rosu: Sarghi '89

Arbitri: Mugurel Draganescu (central) - Florin Paunescu, Daniel Demetrescu (asistenti) - Andrei Chivulete (rezerva)
Observator: Constantin Stefan

La partida au asistat aproximativ 6.000 de spectatori.