4 faze scandaloase din prima etapa! Care a fost cea mai mare "HOTIE" de pana acum?

Poli Timisoara CFR Cluj Pandurii Targu Jiu Unirea Urziceni Universitatea Craiova Superliga
Data publicarii: Duminica 25 Iulie 2010, 12:12
Data actualizarii: Duminica 25 Iulie 2010, 12:34

Campionatul nici nu a inceput bine si fazele scandaloase curg la aproape fiecare meci. Arbitrii au fost tinta acuzelor in aceasta prima etapa.

3 zile de fotbal, 5 meciuri si 4 faze scandaloase. Asa a inceput noul sezon al Ligii I, unul mai incins ca niciodata, cu 7 echipe care anunta ca se vor bate la titlu.

1. Gol anulat al Pandurilor in min 93 cu Urziceni: a fost faza la care si MM Stoica a recunoscut ca arbitrul a anulat golul pe nedrept. Unirea s-a salvat de la infrangere cu ajutorul centralului si asistentului care au decis ca golul Pandurilor din minutul 93 sa nu se puna.

2. Penalty neacordat la Mihai Costea cu CFR Cluj: scandalurile intr-un meci CFR - Craiova sau Craiova - CFR deja sunt la ordinea zilei. Meciul din finalul sezonului trecut dintre cele doua a nascut suspiciuni de blat si acuze uriase, dupa ce CFR a invins in ultimul minut, desi avea un om in minus. Ieri, Craiova - CFR s-a terminat 0-0, insa oltenii au acuzat un penalty in repriza secunda la Mihai Costea, tinut evident in careu. Tot Mihai Costea a mai fost implicat intr-o faza delicata fata in fata cu Nuno Claro, insa centralul nu a acordat nimic acolo, desi se putea da chiar si fault in atac.

3. Eliminarea lui Contra cu Gloria Bistrita: Asta e faza care l-a facut pe fostul international roman sa anunte ca se retrage din "mizeria asta de fotbal." Chiar astea au fost cuvintele lui. Timisoara a facut 2-2 cu Bistrita, intr-un meci nebun. A condus cu 1-0, a fost condusa cu 2-1, Contra a vazut rosu pentru ca a impins un adversar, iar elevii lui Petrovic a egalat prin Magera. Eliminarea lui Contra nu a fost insa explicata de arbitru, iar jucatorul sustine ca rosul nu a fost complet justificat in acea faza.

4. Golul anulat al lui De Pina in minutul 32 cu Timisoara: Tot in meciul Timisoara - Bistrita, 2-2, o alta faza ciudata s-a petrecut in minutul 32. De Pina a marcat cu capul din 4 metri, dupa un duel cu un adversar care a ramas intins pe jos, insa centralul a anulat golul fara sa fie clar daca a fost hent sau fault in atac.

Comenteaza aici: care a fost 'hotie' mai mare?