Inter termina meciul in 9 oameni: Inter Milan 2-0 AC Milan!

Data publicarii: Duminica 24 Ianuarie 2010, 21:43
Data actualizarii: Luni 25 Ianuarie 2010, 03:04

Inter a castigat cu 2-0 "Derby della Madonnina" si a luat distanta in Italia. Echipa lui Mourinho este pe primul loc in clasament, la 9 puncte distanta de Milan, care mai are de jucat o restanta.

Inter 2-0 Milan | Inter a inceput in forta derbyul cu AC Milan. Milito a deschis scorul in minutul 10 dupa o greseala a lui Abate. In minutul 28, Sneijder este eliminat pentru proteste, iar avantajul lui Inter nu mai parea deloc sigur.

Pandev a adus insa linistea in minutul 65 dupa un gol din lovitura libera. Lucio a facut hent in careu si a vazut al doilea cartonas galben in minutul 90. Ronaldinho a executat penaltyul, insa Julios Cesar a fost pe faza si a reusit sa respinga.

CLICK AICI pentru a vedea rezumatul meciului!

Echipele de start:
Milan (4-3-3): Dida; Abate, Thiago Silva, Favalli, Antonini; Gattuso, Pirlo, Ambrosini; Beckham, Borriello, Ronaldinho.

Inter (4-3-1-2): Julio Cesar; Maicon, Lucio, Samuel, Santon; Zanetti, Cambiasso, Muntari; Sneijder; Milito, Pandev.