VIDEO / Roma isi face planuri de TITLU! Roma 2-1 Inter! Chivu a intrat in min 77

AS Roma Bogdan Lobont cristi chivu Inter Milano Italia
Data publicarii: Sambata 27 Martie 2010, 18:29
Data actualizarii: Sambata 27 Martie 2010, 23:11

Petrecere mare pe Olimpico, echipa lui Ranieri a batut marele Inter si are planuri de titlu! Chivu a intrat si el in minutul 77!

CLICK AICI pentru rezumat!

Cele mai importante faze ale meciului:

Min 1: A inceput partida!
Min 2: Vucinic ataca, Samuel este atent in aparare
Min 5: Pizzaro obtine o lovitura libera pentru Roma, fara pericol pentru Inter insa
Min 8: Minge frumoasa in careu de la Vucinic pentru Toni, care nu reuseste sa trimita spre poarta
Min 17: GOOL ROMA! De Rossi deschide scorul dupa o gafa a lui Julio Cesar!
Min 23: Stankovic suteaza de la distanta, pe langa poarta
Min 42: Ocazie imensa pentru Inter! Sneijder putea sa egaleze insa a trimis incredibil in bara
Min 66: GOOL INTER! Diego Milito egaleaza
Min 72: GOOL ROMA! Luca Toni marcheaza.
Min 76: Schimbare la Inter! Intra CHIVU, iese Motta
Min 80: Chivu joaca fara frica si comite primul fault! Capitanul nationalei pare sa fi trecut peste trauma accidentarii la cap

Golurile invingatorilor au fost marcate de De Rossi '17 si Luca Toni '73. Pentru Inter Milano a inscris Milito, in minutul 66.

La Inter, Chivu a intrat pe teren in minutul 77, iar in minutul 90+1 a primit un cartonas galben, in urma unei faze la care Gazzetta dello Sport considera ca romanul ar fi trebuit sa fie eliminat.

La AS Roma, portarul Bogdan Lobont nu a facut parte din lotul pentru aceasta partida.

Chivu a revenit pe teren, in urma cu trei zile, la partida cu formatia Livorno, dupa o pauza de 77 de zile cauzata de o accidentare la cap. Internationalul roman foloseste o casca de protectie.

Echipele de start:

AS ROMA: Julio Sergio, Cassetti, Juan, Burdiso, Riise, Perrotta, Pizzaro, De Rossi, Menez, Toni, Vucinic.

Rezerve: Doni, Mexes, Totti, Taddei, Baptista, Tonetto, Brighi.

INTER: Julio Cesar, Maicon, Lucio, Samuel, Zanetti, Stankovic, Cambiasso, Motta, Sneijder, Eto'o, Milito

Rezerve: Toldo, Cordoba, Quaresma, Muntari, Materazzi, Chivu, Pandev

CLICK AICI pentru clasamentul din Italia!