Grupe
Data publicarii: Joi 21 Octombrie 2010, 00:45
Data actualizarii: Joi 21 Octombrie 2010, 02:43

Panathinaikos si Rubin Kazan au remizat in meciul doi din grupele Ligii Campionilor. Grecii au inceput tare si au ratat mai multe ocazii prin Cisse, care nu a fost in cea mai buna forma. In minutul 29, Rubin Kazan a avut cea mai mare ocazie de gol, cand Vyntra a respins din fata lui Karnilenko. In repriza a doua rusii au fost din nou aproape de gol, dupa devierea lui Boumsong si sutul puternic al lui Kasaev pe langa poarta.

Panathinaikos: Tzorvas, Vyntra, Boumsong, Sarriegi, Spyropoulos, Katsouranis, Simao, Marinos, Karagounis, Luis Garcia, Cisse. Rezerve: Fernandes, Seitaridis, Ioannidis, Plessis, Christodoulopoulos, Dimoutsos, Mavrias

Rubin Kazan: Ryzhikov, Kaleshin, Bocchetti, Cesar Navas, Ansaldi, Kasaev, Noboa, Natcho, Ryazantsev, Karadeniz, Karnilenko Rezerve: Arlauskis, Kuzmin, Bystrov, Sibaya, Orehov, Martins, Carlos Eduardo.