Sorana, criza de nervi pe teren: l-a bruscat pe arbitru si a tipat la el "Esti nebun la cap?!"

Tenis Sorana a facut o criza de nervi pe teren: l-a bruscat pe arbitru si a tipat la el "Esti nebun la cap?!"
Data publicarii: Miercuri 24 Aprilie 2019, 14:57
Data actualizarii: Miercuri 24 Aprilie 2019, 17:25

Sorana Carstea - Barbora Strycova | Sorana a facut o criza de nervi pe teren, in setul al doilea.

UPDATE: Sorana Carstea a pierdut in fata Barborei Strycova, scor 2-6, 6-1, 3-6, in turul 2 al turneului de la Istanbul.

STIREA INITIALA

• Sorana a facut o criza de nervi pe teren: l-a bruscat pe arbitru si a tipat la el Esti nebun la cap?!

Sorana Carstea a facut o criza de nervi in al treilea set al meciului cu Barbora Strycova, la scorul de 2-6, 6-1, 1-0.

Romanca a contestat violent o decizie a arbitrului, care a coborat in teren sa ii dea explicatii Soranei.

Sorana nu si-a mai stapanit nervii si a inceput sa tipe la arbitru: "Esti nebun la cap?! Tu nu vezi? A prins linia. A fost jumatate pe linie, nu poti sa te duci sa te uiti?"

Cu gesturi timide, arbitrul a incercat sa o potoleasca pe Sorana Carstea, insa fara succes. Ba din contra, atitudinea lui a infuriat-o si mai tare.

Sorana l-a tras de tricou si l-a impins pe arbitru, gest pentru care va fi cel mai probabil sanctionata.