Marcu Czentye
Data publicarii: Duminica 31 Decembrie 2023, 09:55
Data actualizarii: Duminica 31 Decembrie 2023, 10:06

Meciul dintre Ana Bogdan și Marta Kostyuk s-a întins pe durata a 125 de minute.

Ana Bogdan (69 WTA) a început bine, dar a încheiat învinsă partida cu Marta Kostyuk (39 WTA), disputată în runda inaugurală a turneului WTA 500 de la Brisbane.

Sportiva din Sinaia a câștigat primul set cu 6-4, dar a fost depășită de ucraineancă în următoarele două manșe cu același scor, 6-3.

Ana Bogdan, înfrângere cu Marta Kostyuk, după avantaj de 1-0 la seturi

$11,000 este valoarea premiului asigurat de Marta Kostyuk pentru calificarea în turul secund, în care o va întâlni pe rusoaica Daria Kasatkina, în timp ce Ana Bogdan va părăsi competiția cu un premiu în valoare de $6,640.

Acțiunea va continua la Brisbane cu Sorana Cîrstea, care o va înfrunta pa Timea Babos ori Linda Noskova, în turul secund.

Horia Tecău, predicție despre Sorana Cîrstea la Australian Open 2024 (Poveștile Sport.ro)