VIDEO Parma defilează în Serie B: "Dennis e Man of the Match"

Dennis Man Parma Serie B Stranieri
Data publicarii: Luni 02 Octombrie 2023, 09:53
Data actualizarii: Luni 02 Octombrie 2023, 09:53

Dennis Man a marcat un nou gol pentru Parma, duminică, în meciul de campionat cu Cremonese, scor 2-1.

Man, titular în meciul cu Cremonese, a marcat golul decisiv de 2-1 în minutul 66, când a primit o pasă de la Sohm și l-a lobat pe portarul advers. Reușita internaționalului român a fot validată după intervenția VAR.

Dennis Man, desemnat omul meciului după Cremonese - Parma 1-2

Publicația locală Parma Live l-a desemnat pe Dennis Man omul meciului, acordându-i nota 7. Internaționalul român confirmă forma bună traversată în acest sezon, unul în care are deja trei goluri marcate și un assist în șase partide.

"Primește distincția de omul meciului, după golul care a decis meciul. Chiar și în prima repriză a avut mai multe momente în care a reușit să treacă prin apărarea adversară, iar în fața portarului a ales cea mai bună variantă", a scris Parma Live.

Valentin Mihăilă a fost introdus în minutul 78 al meciului cu Cremonese, în locul lui Benedyczak.

Parma este neînvinsă în acest sezon. Echipa lui Dennis Man și Valentin Mihăilă ocupă primul loc în Serie B, cu 20 de puncte, la patru lungimi în fața lui Palermo, care are un meci în minus.

În următoarea rundă, echipa lui Man și Mihăilă va juca în deplasare cu Venezia, echipa de pe locul trei.