CUTREMUR PENTRU SUMUDICA! Kayseri 1-3 Galatasaray! Meci Teribil in Turcia: Sumudica a innebunit de nervi

Galatasaray Marius Sumudica Stranieri
Data publicarii: Luni 22 Ianuarie 2018, 21:00
Data actualizarii: Luni 22 Ianuarie 2018, 21:03

Kayserispor incepe cu un meci URIAS anul 2018 in campiona!

Kayseri 1-3 Galatasaray

min 94: Imediat dupa fluierul final, Sumudica s-a dus direct la arbitrul Cakir si i-a reprosat mai multe dintre decizii. Finalul a fost nebun! Galatasaray a dominat categoric repriza secunda si a avut 4 ocazii uriase de a egala, insa Galata a fost cea care a dat lovitura decisiva in prelungiri. Kayseri ramane pe 5, cu 30 de puncte.

min 91: GOOOL Galatasaray! Garry Rodrigues marcheaza la un contraatac supranumeric al lui Galatasaray!

min 68: Singur cu toata poarta goala in fata, Mendes trimite muuult peste poarta! Actiune senzationala de atac a lui Kayserispor!

min 65: Sapunaru, la un pas de gol! Centrare din corner, de pe partea dreapta, romanul se inalta si trimite langa bara, dar Muslera respinge!

min 61: Ratare uriasa Kayseri! Mendes face un un-doi cu Boldrin si trage din careu, la coltul lung, mingea se duce alaturi!

min 52: GOOOL Kayserispor! Centrare perfecta de pe partea stanga, Bulut reia in plasa fara probleme! 1-2!

min 35: Meciul se joaca intr-o tensiune incredibila. Kayseri a mai cerut un penalty, dupa o intrare a lui Muslera la Turuc. Cakir n-a vazut nimic. Un fault nesanctionat asupra lui Sapunaru le putea aduce oaspetilor golul de 3-0!

min 18: GOOOL GALATASARAY! Feghouli ii trimite perfect lui Derdyiok in fata portii, Galatasaray are 2-0!

min 12: GOOOL GALATASRAY! Derdyiok inscrie dupa o pasa perfecta de pe partea dreapta. Reluarile arata o pozitie discutabila a jucatorului incercuit in momentul in care mingea a plecat spre el. Jucatorii lui Kayserispor si Sumudica au cerut offside!

min 10: Kayserispor cere penalty la o minge trimisa de Thiago Lopes in cotul unui adversar aflat cu spatele. Arbitrul Cakir lasa jocul sa continue.

*** Sumudica si Terim s-au imbratisat si au discutat pentru cateva zeci de secunde. Antrenorul roman l-a facut sa rada in hohote pe Terim. Cei doi au stat la poza pentru jurnalistii turci. :)

Echipa lui Sumudica intalneste Galatasaray! Lung, Sapunaru, Tiago si Boldrin sunt titulari pentru Kayseri, in timp ce Latovlevici incepe din primul minut jocul in echipa lui Fatih Terim! De Amorim nu e nici pe banca la Kayseri.