preliminarii EURO 2020 Preliminarii EURO 2020 Andorra - Moldova 1-0 | Andorra a reusit prima victorie din ISTORIE in preliminariile unui Campionat European
Data publicarii: Vineri 11 Octombrie 2019, 23:51
Data actualizarii: Vineri 11 Octombrie 2019, 23:54

Andorra a reusit o partida istorica in aceasta seara.

Moldovenii i-au ajutat pe cei din Andorra sa faca o partida istorica in aceasta seara. Echipa nationala a Andorrei avea inaintea acestei partide un palmares dezastruos in preliminariile Campionatului European. In 56 de partide avea 56 de infrangeri!

In aceasta seara au reusit sa invinga cu scorul de 1-0, dupa ce din minutul 55 au jucat cu un om in plus.

In minutul 63, mijlocasul Marc Vales a dat golul victoriei care a adus Andorrei prima victorie.

Anodrra ocupa pozitia a cincea in Grupa H, la egalitate de puncte cu Moldova, fiecare avand cate o victorie.