VIDEO | Șah-mat! Manea, gol de atacant după o centrare teleghidată de Ianis Hagi

Data publicarii: Duminica 05 Septembrie 2021, 22:27
Data actualizarii: Duminica 05 Septembrie 2021, 22:37

România - Liechtenstein, meci din runda a cincea a Grupei J din preliminariile CM 2022, e transmis ÎN DIRECT de Pro TV.

România a început bine partida cu Liechtenstein, din runda a cincea a Grupei J a preliminariilor pentru Campionatului Mondial din Qatar.

Așa cum le-a cerut selecționerul Mirel Rădoi, tricolorii au declanșat forcingul ofensiv încă din start, iar Alin Toșca a schimbat tabela în minutul 11.

Cristi Manea, al doilea gol în naționala României

Asaltul la poarta oaspeților a fost concretizat șapte minute mai târziu, când Cristi Manea, aflat într-o dispoziție excelentă de joc, a finalizat o centrare venită din partea stângă, de la Ianis Hagi.

Fotbalistul lui Rangers a centrat cu piciorul drept, iar Manea, ajuns în careul oaspeților, a înscris simplu, cu capul, în cross, majorând diferența, scor 2-0. Actualul fotbalist de la CFR Cluj și-a trecut în CV al doilea său gol la națională.

Cotat la 2,4 milioane de euro, fotbalistul născut în Agigea a marcat al doilea său gol la națională în 13 selecții.