VIDEO Valentin Mihăilă, subiect de mândrie pentru Parma: Cum s-au lăudat italienii cu atacantul României

Echipa Nationala Parma Serie A Nationala
Data publicarii: Miercuri 13 Septembrie 2023, 22:15
Data actualizarii: Miercuri 13 Septembrie 2023, 22:21

Parma a postat pe platforma de socializare Tik Tok un videoclip ce îl are în prim-plan pe Valentin Mihăilă.

Naționala României s-a impus în seara de marți, 12 septembrie cu scorul de 2-0 în fața selecționatei Kosovo. Chiar dacă tricolorii au ratat un penalty în minutul 61 prin Stanciu, elevii lui Edi Iordănescu nu au căzut psihic si au înscris golurile victoriei în finalul partidei.

Alături de Nicolae Stanciu (80+3), Valentin Mihăilă s-a regăsit în lista marcatorilor. În minutul 90+3 al meciului, jucătorul de 23 de ani de la Parma a prins o execuție superbă, care s-a dus parcă teleghidată până sub bara porții lui Muric.

”Niciodată nu dă înapoi”

Valentin Mihăilă nu este la prima întâmplare de acest gen. Atacantul a repetat isprava în meciul cu Elveția, și a adus un punct în finalul meciului încheiat 2-2.

Conducerea Parmei a observat gustul lui Mihăilă pentru goluri târzii, și a postat un videoclip amuzant pe pagina oficială de tiktok ce a strâns peste 20.000 de aprecieri ale suporterilor.

@parmacalcio1913 NEVER BACK DOWN #CapCut #nevergiveup #parmacalcio #fyp ♬ original sound - CCJT Studios