Morti fara Mutu si Chivu: Romania 1-2 Croatia! Comenteaza aici:

Croatia Echipa Nationala Nationala
Data publicarii: Miercuri 11 Februarie 2009, 23:00
Data actualizarii: Miercuri 11 Februarie 2009, 22:59

Romania a fost invinsa in meciul amical de pe Ghencea de Croatia, dupa ce Marica a deschis scorul in minutul 21.

Pregatirea lui Victor Piturca pentru meciul decisiv pentru calificarea la Cupa Mondiala din 2010 cu Serbia a inceput prost. Croatia ne-a executat pe Ghencea, dupa un meci in care Marica si Costea nu au reusit sa aibe decat cateva ocazii clare de gol.

Marica a deschis scorul in minutul 21, dupa o pasa excelenta lui Cocis, dar elevii lui Bilic si-au revenit rapid si au reusit sa egaleze 7 minute mai tarziu prin Rakitici iar Krancjar a inchis tabela la 2-1, in minutul 75, dupa o faza dezastru a apararii noastre.

Romania, echipa de start: Lobont - Contra(C), Tamas, Radoi, Rat, Codrea, Ovidiu Petre, Cocis, Fl. Petre, Marica, Costea.

Este Romania "moarta" fara Mutu si Chivu? Avem sanse la calificare? Putem sa ii batem pe sarbi? Comenteaza aici: