FOTO România U20 - Polonia U20 2-0. Victorie la Arad pentru selecționata lui Daniel Pancu

Daniel Pancu arad Polonia U20 romania u20 stadionul ”Francisc Neuman” Nationala U21
Data publicarii: Luni 21 Noiembrie 2022, 21:49
Data actualizarii: Luni 21 Noiembrie 2022, 21:49

România U20 a învins Polonia U20 cu scorul de 2-0.

România U20 - Polonia U20 2-0

Minutul 90: FINAL DE MECI!

Minutul 55: GOOOOL România! Buta împinge mingea în poartă din șase metri și duce scorul la 2-0.

Minutul 46: S-a reluat jocul!

Minutul 45: PAUZĂ!

Minutul 16: GOOOL România U20! Ianis Stoica deschide scorul cu o lovitură de cap din interiorul careului. Portarul advers a rămas fără replică.

Minutul 12: Ocazie pentru România! Pop șutează de la aistanță, dar mingea este respinsă de portarul advers.

Minutul 1: Fluier de start!

Echipa de start a României pentru duelul cu Polonia:

După eșecurile 1-2 cu Cehia și 0-1 cu Germania în septembrie și 1-2 cu Italia în urmă cu câteva zile, naționala Under 20 a României, condusă de Daniel Pancu, încearcă să obțină și un succes în întâlnirea amicală cu Polonia, LIVE TEXT pe sport.ro de la ora 20:00, care se dispută pe stadionul ”Francisc Neuman” din Arad.

Cele trei partide din această toamnă au fost primele pentru selecționerul Daniel Pancu, instalat în funcție în luna august.

Lotul României Under 20

PORTARI: Răzvan Sava (CFR Cluj), Paul Toroc (Ripensia Timișoara), Denis Oncescu (SC Dinamo 1948)

FUNDAȘI: Ionuț Mitran (CSM Slatina), Cristian Ignat (FC Rapid 1923), Matei Ilie (Padova / Italia), Sergiu Rimovecz (CSM Reșița), Costin Amzăr (SC Dinamo 1948), Sebastian Borza (Farul Constanța), Gabriel Buta (FC Unirea Dej), Denis Radu (Politehnica Timișoara)

MIJLOCAȘI: Ovidiu Perianu (FC Botoșani), Aurelian Ciuciulete (Unirea Constanța), Andrei Pandele (Unirea Constanța), Robert Filip (U.S. Alessandria / Italia), Luca Mihai (A.C. Trento / Italia), Mario Bratu (ACS Petrolul 52), Ahmed Bani (SC Dinamo 1948), Rareș Pop (UTA Arad), Alexandru Mogoș (Ripensia Timișoara)

ATACANȚI: Ianis Stoica (FCSB), Luca Andronache (Farul Constanța), Ionuț Cojocaru (Farul Constanța)