Data publicarii: Marti 10 Martie 2009, 23:43
Data actualizarii: Miercuri 11 Martie 2009, 01:26

Bayernul lui Klinsmann a dat lovitura si s-a calificat in sferturile Ligii, dupa ce a umilit pe Sporting cu 7-1, in returul de pe Allianz Arena.

Bayern bate toate recordurile. Dupa 5-0 in tur, cu Sporting, Podolski si compania s-au incordat si mai tare si au reusit un scor astronomic, in retur: 7-1.
Balul a fost deschis de Podolski in minutul 7, dupa o centrare a lui Ze Roberto. Tot el a facut 2-0 in minutul 34. Polga si-a bagat mingea in proprie poarta cinci minute mai tarziu. Inainte de pauza, Sporting a revenit pe tabela prin Moutinho, insa nu a reusit sa schimbe nimic. Schweinsteiger a inscris pentru 4-1, inainte de pauza.

In repriza a doua, Bommel, Klose si Muller au inscris pentru nemti, inchizand tabela la 71. Bayern merge in sferturile Champions League, dupa 12-1, la general, cu Sporting.