UEFA l-a sunat pe Wenger la pauza: "Alo, Arsene? Inchide telefonul ala ACUM!" Situatie comica la meciul lui Arsenal din Liga:

Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 17 August 2011, 10:35
Data actualizarii: Miercuri 17 August 2011, 10:36

Wenger a pacalit UEFA cu zambetul pe buze, sefii forului european au fost nevoiti sa ii dea un telefon la pauza, dar antrenorul lui Arsenal nu i-a bagat in seama! Vezi despre ce e vorba!

Arsenal a batut-o cu 1-0 pe Udinese, prin golul lui Theo Walcott, in meciul tur din play-off-ul Ligii Campionilor, iar calificarea in grupe le va aduce tunarilor 30 de mil. de euro. UEFA s-ar putea sa le taie insa ratia englezilor, dupa ce Wenger i-a enervat la culme pe sefii forului european :)

Suspedat un meci pentru declaratiile dure date dupa meciul cu Barca, din sferturile Ligii, Wenger a stat in tribuna la meciul lui Arsenal cu Udinese, alaturi de mana lui dreapta, Primorac, care le-a dat indicatii non-stop prin telefon celor de pe banca. UEFA s-a sesizat imediat si l-a sunat la pauza pe Wenger, care nu s-a potolit insa nici in repriza a doua. Primorac n-a inchis telefonul nici in partea a doua a jocului. UEFA a anuntat ca va deschide o ancheta, insa e putin probabil ca Wenger sa pateasca ceva. Sefii forului europena nu au cum sa demonstreze ca Wenger l-a pus pe Primorac sa dea toate acele telefoane :)