VIDEO Show de proporții în Champions League! Haaland și Mbappe, duel de la distanță: ambii au reușit să marcheze de două ori

Data publicarii: Miercuri 07 Septembrie 2022, 00:00
Data actualizarii: Miercuri 07 Septembrie 2022, 00:06
Erling Haaland și Kylian Mbappe au fost protagoniști marți seara în UEFA Champions League. Show total la "masa bogaților": s-au marcat goluri care-ți taie respirația!
06-09-2022 23:53

Spectacol total în primele meciuri din Champions League!

Primele partide din grupele Champions League nu au dezamăgit. Kylian Mbappe și Erling Haaland au fost starurile de la "masa bogaților" și au reușit să se impună pe tabela de marcaj ambii în două situații.

PSG - Juventus 2-1

Min. 54 GOOOOOL Juventus! Torinezii reduc din diferență. McKennie înscrie dintr-o lovitură de cap superbă. Donnaruma nu a avut nicio șansă.

Min. 49
PSG rămâne în atac și în repriza secundă. Neymar primește mingea la marginea careului, înaintează și încearcă să-l învingă pe Perin, însă goalkeeper-ul lui Juventus se opune golului trei.

Partea a doua a început.

Pauză.

Min. 22 GOOOOL PSG! Mbappe realizează "dubla" și creează un avantaj de două goluri pe tabelă pentru echipa sa. Juventus, la pământ în prima repriză.

Min. 6 GOOOOOOL PSG! Kylian Mbappe începe excelent și deschide scorul la doar șase minute de la fluierul de start. Parizienii pornesc cu dreptul.

Min. 1
Partida dintre PSG și Juventus a început.

Echipele de start!

PSG:
Donnaruma - Ramos, Marquinhos, Kimpembe - Hakimi, Verratti, Vitinha, Mendes - Messi, Mbappe, Neymar;
Juventus: Perin - Bremer, Bonucci, Danilo - Cuadrado, Rabiot, Paredes, Miretti, Kostic - Vlahovic, Milik.
06-09-2022 21:43

Sevilla - Manchester City 0-4

Final.

Min. 90+2 GOOOOOOL Manchester City! Ruben Dias închide tabela la 4-0. "Cetățenii" s-au distrat pe Estadio Ramon Sanchez în această seară cu Sevilla.

Min. 67 GOOOOOOOOL Manchester City! Erling Haaland realizează "dubla" asemenea lui Kylian Mbappe! Starul norvegian înscrie golul trei pentru trupa de pe Etihad.

Min. 58 GOOOOOOL Manchester City! Phil Poden majorează diferența în repriza secundă. Apărarea Sevilliei, făcută șah-mat de superofensiva "cetățenilor".

Pauză.

Min. 20 GOOOOOOL Manchester City! "Cetățenii" înscriu superb grație lui Erling Haaland. Motiv de bucurie pe banca trupei de pe Etihad.

Min. 19
Manchester City caută golul. Kevin De Bruyne primește o pasă la marginea careului, ridică privirea și șutează puternic, însă lovitura trece mult peste poarta apărată de Bono. Sevilla răsuflă ușurată.

Min. 1
Meciul dintre Sevilla și Manchester City a început.

Sevilla:
Bono - Carmona, Gudelj, Nianzou - Navas, Rakitic, Delaney, Acuna - Isco, Papu Gomez, Telles;
Manchester City: Ederson - Cancelo, Dias, Akanji, Gomez - De Bruyne, Rodri, Foden - Silva, Haaland, Grealish.
06-09-2022 21:39

Celtic - Real Madrid 0-3

Final.

Min. 77 GOOOOOOOL Real Madrid! Eden Hazard îndeplinește o formalitate pentru trupa de pe Santiago Bernabeu.

Min. 60 GOOOOOOOOL Real Madrid! Ce reușită! Modric se distrează cu apărarea adversă și înscrie cu exteriorul fabulos. Ancelotti aplaudă pe bancă.

Min. 56 GOOOOOL Real Madrid! Vinicius Junior nu-i dă nicio șansă lui Hart. Gruparea blanco majorează diferența în repriza secundă.

Pauză.

Min. 35
Gazdele încearcă să deblocheze apărarea grupării blanco. Jota îl vede din marginea careului pe Georgios Giakounmakis, însă madrilenii reușesc să intercepteze balonul și să îndepărteze pericolul de la poarta lor.

Min. 1
Arbitrul fluieră startul meciului.

Celtic: Hart - Juranovic, Carter-Vickers, Jenz, Taylor - O'Riley, McGregor, Hatate - Abada, Giakoumakis, Jota;
Real Madrid: Courtois - Carvajal, Militao, Alaba, Mendy - Modric, Tchouameni, Kroos - Valverde, Benzema, Vinicius Junior.
06-09-2022 21:35

Salzburg - AC Milan 1-1

Final.

Min. 79
Rafa Leao încearcă să aducă pe tabelă golul victoriei. Ridică privirea și centrează periculos spre careul advers, însă defensiva lui Salzburg interceptează balonul și îndepărtează pericolul. Milan ratează o șansă bună, Salzburg răsuflă ușurată.

Pauză.

Min. 40 GOOOOOL AC Milan! Rossonerii revin în joc. Alexis Saelemaekers restabilește egalitatea pe finalul primei reprize.

Min. 28 GOOOOOL Salzburg! Noah Okafor deblochează tabela în meciul din Champions League împotriva lui AC Milan. Rossonerii, de nerecunoscut în prima repriză.

Min. 1
Salzburg - AC Milan a început. Ambele echipe sunt pregătite să facă show.

Salzburg:
Kohn - Dedic, Solet, Wober, Ulmer - Capaldo, Seiwald, Kjaergaard - Kameri - Fernando, Okafor;
AC Milan: Maignan - Calabria, Tomori, Kalulu, Hernandez - Bennacer, Tonali - Saelemaekers, De Ketelaere, Leao - Giroud.
06-09-2022 19:45

Borussia Dortmund - FC Copenhaga 3-0

Final.

Min. 83 GOOOOOL Borussia Dortmund! Trupa de pe Signal Iduna Park nu se oprește din marcat. Bellingham își introduce numele pe tabelă, după ce a îndeplinit o simplă formalitate.

Min. 46
A doua parte a jocului a început.

Pauză.

Min. 42 GOOOOOL Borussia Dortmund! Gazdele marchează încă odată. Guerreiro se impune pe tabela de marcaj.

Min. 35 GOOOOOL Borussia Dortmund! Marco Reus deschide scorul pe Signal Iduna Park cu un șut imparabil.

Min. 1
Partida a început!

Dinamo Zagreb - Chelsea 1-0 (Orsic '14)

Min. 75 Sterling părăsește suprafața terenului. Thomas Tuchel îl trimite pe Pulisic în locul englezului.

Min. 46

Pauză.

Min.14 GOOOOL Dinamo Zagreb! Orsic înscrie după o cursă de 35 de metri!

Min. 1
Istvan Kovacs fluieră startul primei reprize.

06-09-2022 19:18

Echipele de start

Dinamo Zagreb - Chelsea

Dinamo Zagreb:
 Livakovic - Moharrami, Sutalo, Peric - Ristovski, Ademi, Misic, Ivanusec, Ljubicic - Petkovic, Orsic;
Chelsea: Arrizabalaga - Azpilicueta, Koulibaly, Fofana - James, Mount, Kovacic, Chillwell - Havertz, Aubameyang, Sterling.

Borussia Dortmund - FC Copenhaga

Borussia Dortmund:
 Meyer - Meunier, Sule, Schlotterbeck, Guerreiro - Ozcan, Bellingham - Brandt, Reus, Hazard - Modeste;
FC Copenhaga: Ryan - Diks, Khocholava, Vavro, Kristansen - Falk Jensen, Lerager - Claesson, Zeca, Daramy - Cornelius.
06-09-2022 14:44

PSG - Juventus, LIVE TEXT de la 22:00

Sezonul UEFA Champions League 2022-2023 va debuta cu meciul dintre Dinamo Zagreb și Chelsea, de la 19:45. De la 22:00 intră în acțiune și deținătoarea trofeului, Real Madrid, pe terenul lui Celtic, în același timp cu PSG - Juventus și Sevilla - Manchester City.