El Mundo Deportivo: MIRACOL! AVE Barca, Roma te asteapta!

Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 06 Mai 2009, 23:59
Data actualizarii: Joi 07 Mai 2009, 00:33

Barcelona s-a califcat in finala Champions League dupa 1-1 cu Chelsea pe Stamford Bridge. Fara Puyol, Henry sau Marquez, extraterestrii au reusit sa se califice in 10 oameni, prin golul senzational al lui Iniesta din minutul 93. VEZI reactiile presei din strainatate!

Marca: Iniesta reuseste miracoul in minutul 93. Un golazo nesperat ingroapa pe Chelsea si trimite Barcelona in finala Champions League.

AS: Barcelona s-a calificat in finala Champions League dupa un final de infarct in semifinale cu Chelsea. Iniesta a reusit sa aduca egalarea in minutul 93, insa arbitrul Tom Henning i-a refuzat lui Chelsea un penalty clar.

Gazzetta dello Sport: Dezastru la Chelsea, petrecere la Barcelona. Chelsea va intalni pe Mancheste United in finala Champions League, dupa ce a terminat 1-1 cu Chelsea, pe Stamford Bridge. Golul incredibil al lui Iniesta din minutul 93 a dat startul petrecerii in Barcelona.

El Mundo Deportivo: Ave Barca, Roma te asteapta! Iniesta ne trimite la Roma cu un gol marcat in minutul 92 dupa ce am jucat in inferioritate din mionutul 65.

Vali Moraru despre Chelsea 1-1 Barcelona: "S-a facut dreptate?"