Vaslui 2-1 Turnu Severin! N'Doye a inscris in ultimul minut de joc: Jucatorii de la Severin acuza fault in atac la faza golului!

Superliga
Data publicarii: Luni 17 Septembrie 2012, 21:21
Data actualizarii: Luni 17 Septembrie 2012, 23:27

Meci nebun la Vaslui. Porumboiu a intrat in vestiar, la pauza meciului, pentru a-i da indicatii lui Sumudica. Meciul s-a schimbat total in repriza a doua. Turnu Severin a fost la un pas de o surpriza uriasa insa N'Doye a inscris in ultimul minut. Jucatorii lui Severin au protestat si au cerut fault in atac.

LIVETEXT:
Min 90: N'Doye patrunde in careul celor de la Severin. Dandea incearca sa il deposedeze dar cade in careu. Arbitrul nu fluiera nimic. N'Doye face o intoarcere si suteaza imparabil la clotul lung
Min 88: GOOOOOOL Turnu Severin!
Mouthinho centreaza in careu iar Dandea nu reuseste sa reia cu capul. Centrarea s-a oprit in poarta lui Coman
Min 82: Thomas patrunde in careul Vasluiului cu mingea la picior insa nu suteaza la timp si iroseste o super ocazie de gol
Min 75: GOOOOL VASLUI! Marius Niculae inscrie dupa o preluare gresita a lui Sburlea. Super centrare reusita de Milanov
Min 71: Schimbare la Turnu Severin: Patrascu intra in locul lui Golici
Min 63:Sumudica face o noua schimbare: Dias intra in locul lui Antal
Min 60: Varela isi pune in valoare detenta si reuseste sa trimita periculos cu capul. Mingea loveste bara
Min 54: Salageanu centreaza pentru Marius Niculae, care reia cu capul. OCAZIE de gol pentru Vaslui: Mingea loveste bara
Min 47: Salageanu suteaza la o palma de poarta lui Marinescu
Min 46: Olah suteaza mult pe langa poarta
Schimbare la Severin: Thomas intra in locul lui Abba.
Schimbare la Vaslui: Varga a intrat in locul lui Stanciu
In pauza meciului de la Vaslui, Porumboiu a intrat in vestiar pentru a vorbi cu Sumudica.
Min 40: Sanmartean intra tare la Golici insa arbitrul nu dicteaza nimic. Jucatorul de la Turnu Severin se resimte
Min 33: Mitici vede galben dupa un fault asupra lui Salageanu
Min 31: Mitici il faulteaza pe Stanciu. Vaslui primeste o lovitura libera
Min 28: Salageanu centreaza inalt in careu iar Marinescu boxeaza. Presiunea pusa de elevii lui Sumudica este din ce in ce mai mare
Min 26: Sanmartean dribleaza in fata careului si ii pacaleste pe fundasii de la Severin. Ii paseaza lui Marius Niculae, care aluneca si rateaza preluanrea
Min 16: Nicolae a fost aproape de o centrare periculoasa. Giurgiu intervine in forta si trimite in aut de poarta
Min 15: Sanmartean pierde mingea in fata lui Golici iar apoi faulteaza pentru a opri un contraatac periculos
Min 11: Turnu Severin porneste in atac prin Zaharia, care dupa doua driblinguri inteligente reuseste sa centreze in careu. Nimeni nu a fost acolo pentru a prelua.
Min 7: Stanciu centreaza periculos spre Varela, care trimite cu capul pe poarta lui Marinescu. Portarul de la Severin retine fara probleme.

Echipele de start:
Vaslui: D. Coman - Milanov, Celeban, Varela, Salageanu - N'Doye - Antal, Sburlea, Stanciu, Sanmartean - M. Niculae
Rezerve: Straton - Dias, Caue, Tukura, Canu, Charalambous, Varga, Cordos

CS Severin: Marinescu - Mitici, Balau, Dandea, Giurgiu - Buleica, Golici, Olah, Al. Zaharia - Abba, Moutinho
Rezerve: Iordan - Fl. Patrascu, Gugu, Thomas, Neacsa, Vancea, Durimel

INFO MECI:

Sumudica viseaza la o victorie impotriva celor de la Turnu Severin, care nu au pana acum decat egaluri si infrangeri. Nicolo Napoli nu se lasa usor batut si promite sa se intoarca macar cu un punct.

S-au jucat 7 etape in Liga I iar Vaslui este pe locul 6, cu 12 puncte. Sumudica poate duce echipa pana pe locul 4 in clasament daca va castiga in aceasta seara. Turnu Severin este intr-o situatie dezastruoasa. Dupa 7 etape au doar 3 puncte iar situatia la echipa nu este tocmai stralucita. Mai multi jucatori au protestestat saptamana trecuta pentru ca nu si-au primit primele restante.