Au 11 francezi in lot si ii sustine un GIGANT pentru a ajunge in grupe! Cu cine a picat Viitorul in Europa League
![Au 11 francezi in lot si ii sustine un GIGANT pentru a ajunge in grupe! Cu cine a picat Viitorul in Europa League racing luxemburg Viitorul](https://res.sport.ro/assets/sport/2018/06/20/image_galleries/660287/au-11-francezi-in-lot-si-ii-sustine-un-gigant-pentru-a-ajunge-in-grupe-cu-cine-a-picat-viitorul-in-europa_size6.jpg)
Echipa lui Hagi e prima din Romania care intra in sezonul european.
Va juca pe 12 si 19 iulie cu Racing Union din Luxemburg, in primul tur preliminar din Europa League.
Racing Union a terminat ultimul sezon pe locul 7 in campionat, insa a reusit sa castige Cupa Nationala. In 2012, clubul a fost preluat de gigantul Europe Sports Group, care a anuntat ca obiectiv pe termen lung accederea in grupele Champions League.
Nu le-a mers conform planului. Racing a terminat pe 10 in 2017 si pe 7 sezonul trecut. In echipa joaca 11 francezi. Clubul a fost infiintat in 2005 dupa fuziunea a 3 echipe. Racing are o singura prezenta europeana, in sezonul 2008-2009, cand a pierdut cu 10-1 la general in fata lui Kalmar FF din Suedia.
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News