Timisoara, campioana la juniori! Vezi care sunt urmasii lui Mutu si Chivu:

Gica Popescu Poli Timisoara Superliga
Data publicarii: Miercuri 01 Iulie 2009, 13:42
Data actualizarii: Miercuri 01 Iulie 2009, 13:43

Echipa de juniori a clubului FC Timisoara a invins formatia Scolii de Fotbal "Gica Popescu", cu scorul de 3-0, in finala Campionatului National de juniori B (jucatori nascuti dupa 1 ianuarie 1992), desfasurata, marti, la Mogosoaia, informeaza FRF.

Pentru echipa timisoreana, antrenata de Robert Frusa, golurile au fost inscrise de Bogdan Morosan, in minutele 43 si 69, si de Gelu Velici, in minutul 52.

Portarul echipei timisorene, Ciprian Ostafie, a castigat premiul pentru cel mai bun portar al competitiei, iar mijlocasul campioanei, Marian Fuchs, a fost desemnat cel mai bun jucator al partidei.

Din lotul echipei campioane au facut parte jucatorii Ciprian Ostafie, Marius Lungu - portari, Andrei Daruiala, Mihai Voiculescu, Narcis Damian, Razvan Iovan, Albert Aldea, Armando Nicoara, Calin Toma, Gelu Velici, Marian Fuchs, Bogdan Morosan, Adrian Cobzariu, Madalin Stancu, Marius Homan, Ovidiu Pana, Robert Szalkai si Dorin Paulescu - jucatori de camp.

In finala mica a competitiei s-a impus formatia FC 2005 Pitesti, care a invins Pandurii Lignitul Targu Jiu cu scorul de 2-1. Pentru echipa pitesteana, golurile au fost marcate de George Pufu (2), in timp ce pentru Pandurii a inscris Grigore Saulescu.