VIDEO / Shang Dong 2-1 Timisoara! Sabau: "Sunt nemultumit de atitudinea unora dintre jucatori!"

Data publicarii: Luni 01 Februarie 2010, 16:59
Data actualizarii: Luni 01 Februarie 2010, 20:59

Timisoara a fost invinsa cu 2-1, de chinezii de la Shang Dong, in primul meci pe care banatenii l-au jucat in cel de-al doilea cantonament din Antalya.

"Ma pun pe ganduri aceste infrangeri, dar mai mult urmaresc randamentul unora dintre jucatori. La meciul pierdut cu cei de la Gyeongnam s-a putut spune ca a contat faptul ca in ziua premergatoare am facut un antrenament mai tare.

A fost penultima zi de cantonament, s-a putut invoca si arbitrajul. De data asta insa m-a nemultumit jocul si atitudinea unora dintre fotbalisti. M-a suparat randamentul unora. Vreau alta atitudine in astfel de jocuri de verificare. Daca avem pretentii de la noi, putem considera adversarii acestia destul de modesti", a spus antrenorul Timisoarei, Ioan Ovidiu Sabau

Golul echipei timisorene a fost marcat de Ioan Mera, in minutul 52, in vreme ce chinezii au marcat in minutele 42 si 74.

Sabau a inceput partida cu echipa formata din: Pantilimon, Tiago, Luchin, Nibombe, Sepsi, Contra, Bourceanu, Mejia, Goga, Vazquez si Mansour.

In repriza secunda, Sabau a schimbat intreaga echipa, introducandu-i pe teren pe Supic, Scutaru, Mera, Brezinsky, Chitu, Alexa, Dobriceanu, Chiacu, Ionescu, Curtean si Magera.

In minutul 76, Razvan Dobriceanu a fost inlocuit de Marian Fuchs.

La partida dintre Timisoara si Shang Dong au asistat si finantatorul FC Timisoara, Marian Iancu, presedintele Comitetului Director, Gheorghe Chivorchian, si vicepresedintele Emil Rosianu.

Urmatorul meci amical pe care il va disputa Timisoara in cantonamentul din Antalya va avea loc joi, impotriva formatiei din Rusia, Spartak Moscova.