Sumudica a inceput razboiul cu Steaua: "As vrea sa le dau o palma sezonul asta!" Ce spune inainte de meciurile cu Inverness
![Sumudica a inceput razboiul cu Steaua: As vrea sa le dau o palma sezonul asta! Ce spune inainte de meciurile cu Inverness](https://res.sport.ro/assets/sport/2015/07/02/image_galleries/497861/sumudica-a-inceput-razboiul-cu-steaua-as-vrea-sa-le-dau-o-palma-sezonul-asta-ce-spune-inainte-de-meciurile_size6.jpg)
Astra joaca in Europa League cu Inverness din Scotia.
"Suntem mai pregatiti din punct de vedere fizic, suntem mai ok, am facut o perioada buna de pregatire, dar ne mai trebuie jucatori. Mi-as fi dorit anul asta sa le dau o palma, asa pentru ca ei toata viata lor m-au injurat. Acum nici nu stiu care dintre suporteri, cei ai Stelei sau ai FCSB-ului, nici nu stiu identitatea acestei echipe in momentul de fata", a spus Sumudica, antrenorul Astrei.
Giurgiuvenii joaca in aceasta vara impotriva scotienilor de la Iverness, in preliminariile Europa League, dupa ce echipa a terminat pe locul 3 in Liga I, dupa Steaua si ASA.
Echipa lui Sumudica a fost chiar arbitrul din ultimele etape, cand i-a invins pe mureseni, ducand astfel titlul in curtea Stelei. Presiunea noului sezon e resimtita si la nivelul jucatorilor: "E mai mare presiunea acum, cu play-off si playout, dar important e sa castigam cat mai multe meciuri si sa terminam pe primele locuri", a spus Constantin Budescu.
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News