Rrahmani face toți banii! Reacția atacantului de la Rapid, după 2-0 cu FC Hermannstadt

Superliga
Data publicarii: Vineri 16 Februarie 2024, 22:13
Data actualizarii: Vineri 16 Februarie 2024, 23:05

Rapid - FC Hermannstadt 2-0, vineri seară, într-un meci din etapa a 26-a a Superligii.

Albion Rrahmani a marcat pe Giulești un gol în stil Pippo Inzaghi. A colaborat excelent cu Krasniqi, iar extrema transferată de la CFR a centrat din banda dreaptă și vârful lui Bergodi a anticipat și a înscris fără speranțe pentru Căbuz.

Kosovarul a avut un discurs realist la finalul partidei. Rapid s-a apropiat la șase puncte de liderul FCSB, care are un meci mai puțin.

"Nu am un obiectiv dar vreau să înscriu mai mult de 20 e goluri, mă bucur că am înscris și vreau să o țin tot așa.

Uneori, după pauză, e mai bine pentru o echipă. Și în prima parte am ajuns în fața porții, dar n-am marcat. În repriza secundă am iuțit jocul și asta s-a văzut.

Suntem într-o formă foarte bună, când câștigăm toate meciurile e mai ușor să luăm lucrurile pas cu pas", a declarat Albion Rrahmani, la finalul partidei de vineri seară.

Albion Rrahmani a ajuns la nouă goluri în 11 meciuri jucate în acest sezon pentru Rapid.