Razvan Lucescu nu a mai trait asa ceva: 5 meciuri imposibil de pierdut, dar RATATE care fac din Rapid o echipa BLESTEMATA sa nu ia titlul

Superliga
Data publicarii: Joi 10 Mai 2012, 23:47
Data actualizarii: Vineri 11 Mai 2012, 10:49

GAZ METAN MEDIAS 2-2 RAPID | Rapid trece printr-o criza pe care nimeni n-o intelege. Nu reuseste sa ia puncte atunci cand nimeni nu mai crede ca le poate rata.

Numai in 2012 au fost destule meciuri in care Rapid a pierdut puncte chiar pe final, dupa ce a condus si a dominat pe teren.

Medias este doar ultimul exemplu. Rapid a avut 2-0 la pauza si a incheiat 2-2, dupa ce Bawab a marcat in min 78, iar Grigore si-a dat autogol in min 89.

Pentru Razvan, situatia este cu adevarat critica. In ultima etapa a patit la fel, iar rapidistii incep sa creada ca sunt blestemati.

In urma cu 4 zile, in Giulesti, Rapid a avut 1-0 in min 82 dupa golul lui Pancu in fata lui FCM Tg Mures, pentru ca Ljubojević sa egaleze in ultimele secunde ale partidei.

Tot in Giulesti, Rapid a mai facut egal si cu U Cluj, cu un gol marcat de Grozav in min 81. Chiajna a reusit apoi sa bata Rapidul cu 1-0, gol Popa in minutul 90, iar Ceahlaul a castigat in Giulesti cu 2-1, gol Stana in min 78. Si toate aceste meciuri s-au jucat numai in 2012.

HEREA: A CONTAT CA RAZVAN NU A STAT PE BANCA!
"Este al doilea meci la rand in care primim gol In minutul 90. si oboseala si-a spus cuvantul, nu e o scuza, trebuia sa castigam meciul. Este dureros, erau puncte importante pentru noi. Ne dorim sa ajungem pe loc de cupe europene. Cei de la Medias au echipa foarte buna, au odihnit jumatate de echipa la meciul de la Vaslui. Pe noi ne intereseaza sa castigam fiecare meci, a contat si faptul ca Răzvan nu a stat pe banca, sunt lucruri care ne afecteaza", a declarat Herea la Dolce Sport.