Prima reacție a lui Antonio Sefer după ce a fost la un pas să o părăsească pe Rapid

Rapid Bucuresti Antonio Sefer Superliga Superliga Antonio Sefer
Data publicarii: Sambata 04 Februarie 2023, 23:04
Data actualizarii: Sambata 04 Februarie 2023, 23:02
Giuleștenii s-au impus cu 4-1 în fața celor de la FC Voluntari în etapa cu numărul 24 din Superligă.

După această victorie, Rapid București s-a apropiat la trei puncte de ocupanta locului secund, Farul Constanța, însă trupa de la nivelul mării are un meci în minus.

După meci, Antonio Sefer, cel care a fost la un pas să o părăsească pe Rapid pentru a semna cu o echipă din Belgia, a vorbit despre situația în care se află și a evidențiat că cerințele sale nu au corespuns cu clubul respectiv.

„Nu știu dacă sunt mulțumit, dar am hotărât cu clubul să rămân în România, pentru că cerințele noastre nu au corespuns cu ei. Am rămas la Rapid, sper să contribui mult aici și să fac meciuri cât mai bune”, a spus Antonio Sefer după victoria Rapidului.

Antonio Sefer se află la Rapid din iarna anului 2019 și mai are contract cu trupa din Giulești până la finalul lui iunie 2025. Cotat la 900.000 de euro, conform site-urilor de specialitate, extrema dreaptă a bifat 23 de apariții în actuala stagiune a Superligii și a reușit să marcheze cinci goluri.

Rapid București - FC Voluntari 4-1

Marko Dugandzic a deschis scorul în minutul 19, din pasa lui Alexandru Albu. În minutul 43, Albu și-a trecut și el numele pe tabelă. În partea a doua a meciului, Dugandzic a redat recitalul.

Atacantul giuleștenilor a marcat în minutele 55 și 82, realizând hat-trick-ul și a adus fără pic de probleme cele trei puncte pentru rapidiști, chiar dacă Marcelo Lopesc redusese din diferență în minutul 90+1.