Nicolae Dică, mărturisire făcută în direct: "A fost o greșeală din partea mea!"

Superliga
Data publicarii: Joi 22 Septembrie 2022, 17:45
Data actualizarii: Joi 22 Septembrie 2022, 17:55

Nicolae Dică, antrenorul lui FCSB, a vorbit despre o greșeală făcută în meciul cu West Ham United, pierdut de echipa sa, scor 1-3, în grupele Conference League.

FCSB a condus din minutul 34, după golul marcat de Andrei Cordea, însă vicecampioana României s-a prăbușit în a doua jumătate a reprizei secunde. West Ham a egalat în minutul 69, prin Bowen, dintr-un penalty controversat, iar londonezii au mai punctat de două ori pe final prin Emerson (74) și Antonio (90).

Mărturisirea lui Nicolae Dică: "A fost o greșeală din partea mea. Am analizat după joc"

Imediat după golul de 1-1, Nicolae Dică a decis să facă două schimbări, înlocuindu-i pe Olaru și Compagno cu Octavian Popescu, respectiv Miculescu.

În cazul lui Olaru, Dică spune că a fost vorba de o accidentare, însă consideră că înlocuirea lui Andrea Compagon a fost o greșeală.

"La Compagno așa a fost decizia. Cred că a fost greșeală din partea mea. Am analizat după joc.

El era punctul nostru, atacantul nostru, noi pregătisem jocul să jucăm imediat pe atacant, să țină de minge. Era unul dintre jucătorii de care noi ne legam. Am zis să vin cu un jucător mai tânăr, mai proaspăt, dar a fost o greșeală", a spus Nicolae Dică, la Digisport.