Gol EXTRATERESTRU marcat de Budescu! Faza pe care NU te mai saturi sa o vezi. Executie GENIALA din lovitura libera

Superliga
Data publicarii: Sambata 11 Iulie 2015, 10:16
Data actualizarii: Sambata 11 Iulie 2015, 10:22

Constantin Budescu e omul numarul 1 al Astrei si in acest sezon. Vedeta lui Sumudica a marcat un supergol in prima etapa a campionatului.

Astra n-a reusit decat un 2-2 cu Chiajna, insa Budescu are toate motivele sa tina minte partida impotriva Concordiei. Golul pe care l-a marcat in prelungirile primei reprize e cu adevarat special. Budescu a transformat fantastic o lovitura libera de la distanta si i-a speriat pe scouterii scotienilor de la Inverness, veniti la Giurgiu sa o vada pe Astra inaintea meciului direct din preliminariile Europa League.

"E cel mai bun jucator pe care l-am antrenat in cariera mea",
a spus Sumudica despre Budescu inaintea partidei, iar vedeta lui nu l-a dezamagit. Budescu e jucatorul care ii poate aduce Astrei cel mai important transfer din istorie. Atacantul de 26 de ani este evaluat de conducerea Astrei la 2,5 milioane de euro.

Sursa capturi: Digisport