FC Brasov 1-1 CFR (Hadnagy / Dani)

Superliga
Data publicarii: Duminica 09 Noiembrie 2008, 13:30
Data actualizarii: Duminica 09 Noiembrie 2008, 16:05

Razvan Lucescu este la al saptelea egal consecutiv. Brasovul termina la egalitate si meciul cu campionii de la CFR si face 20 de puncte. Clujul lui Trombetta a intrat in zodia dezamagirilor, dupa meciurile de senzatie cu Roma si Chelsea.

90+3'Final meci Augustus fluiera finalul reprizei a doua.
90+1'Contraatac fulger al Brasovului, Hadnagy paseaza superb pentru Roman, acesta suteaza din 6 metri lateral dreapta, dar Pereira salveaza CFR-ul!
90'Augustus anunta 3 minute de prelungire.
89'Asediu al campioanei la poarta lui Stelea! Brasovenii resping disperati, fara luciditate.
86'Bara pentru CFR! Pereira paseaza printre pentru Oberman, acesta patrunde in careu, suteaza pe coltul scurt, iar mingea loveste bara!
85'Ocazii incredibile pentru CFR! Pereira patrunde pe centru, suteaza puternic, dar minge zguduie bara dreapta! Mingea ajunge la Culio, acesta centreaza in 8 metri, de unde reia Y.Kone, dar sutul sau este scos de sub bara de Stelea! La cornerul ce a urmat, mingea a ajuns la Culio care a crosetat fundasii gazdelor, iar sutul sau este respins din nou de Stelea!
80'Schimbare Oberman intra in locul lui E.Kone la CFR Cluj.
80'Faza periculoasa pentru CFR:corner pentru campioana, Trica executa pana la Dani, acesta recentreaza la Y.Kone, care reia spectaculos din foarfeca, dar mingea este oprita la sacrificiu de Zaharia.
79'Cartonas galben Avertisment pentru Eugen Trica.
78'Cartonas galben Nae Constantin primeste galben pentru proteste.
76'Ambele echipe se multumesc sa joace la mijlocul terenului, ritmul partidei a scazut destul de mult.
72'Schimbare Ultima schimbare la Brasov: iese Maldarasanu si intra Paulo Adriano.
70'Fazele se succed cu repeziciune, iar Cristescu centreaza de pe stanga la Ilyes, iar lovitura de cap a mijlocasului este prinsa cu greutate de Stancioiu.
69'Al doilea gol anulat pentru CFR! Y.Kone a reluat in plasa cu o lovitura de cap, dupa centrarea celuilalt Kone, dar se afla in offide.
67'Schimbare A doua schimbare la FC Brasov: iese Munteanu si intra Mihai Roman.
66'Meciul se joaca pe contre, dar fara luciditate, nicio echipa nu-si creeaza vreo ocazie.
65'Schimbare Ciprian Deac este inlocuit de Sixto Peralta la CFR Cluj.
64'La un pas de autogol clujenii! Rui Duarte a venit liber pe dreapta, a centrat periculos in fata portii, dar neinspiratul Muresan intra prin alunecare si e pe-aici sa introduca mingea in proprie poarta.
61'Pasa luminoasa a lui Maldarasanu pentru Zaharia, acesta scapa singur cu Stancioiu, dar are o executie defectuoasa si mingea iese in aut.
60'Dominarea campioanei este din ce in ce mai mare, FC Brasov nu a mai construit vreo faza de minute bune.
57'Schimbare Prima modificare a lui Razvan Lucescu, iese Buga si intra Zaharia.
57'Faza prelungita de atac a CFR-ului: Alvaro Pereira sprinteaza pe stanga, centreaza din alergare, dar lovitura de cap a lui Culio este prinsa de Stelea.
55'CFR domina teritorial, presiunea este din ce in ce mai mare la poarta lui Stelea.
53'Meciul a devenit foarte tensionat. Ambele echipe joaca la limita regulamentului.
52'E.Kone a facut un fault dur la mijlocul terenului, dar scapa de cartonas galben.
52'Campioana ataca mai mult si Deac rateaza o ocazie monumentala! Combinatie Trica, Y.Kone, acesta paseaza pentru Deac, aflat singur in 6 metri, trage slab si Stelea prinde incredibil.
49'Mugurel Buga profita de o pasa printre, scapa singur cu Stancioiu, dar este surprins in offside. Atacantul loveste mingea dupa fluierul arbitrului, dar acesta il iarta de eliminare, spre furia oaspetilor.
48'CFR pare mai determinata si incepe meciul in atac.
46'Schimbare Prima mutare ii apartine lui Maurizio Trombetta: Culio a intrat in locul lui Dubarbier.
46'Inceput repriza a doua A inceput repriza secunda.
45+1Final prima repriza Constantin fluiera finalul primului mitan.
44'Lovitura libera periculoasa pentru Brasov. Catalin Munteanu executa faza fixa, dar mingea printr-o padure de picioare, scurgandu-se prin fata portii oaspetilor.
43'Jocul a revenit la coordonatele initiale, CFR-ul si-a domolit atacurile, dupa cateva minute de forcing ale oaspetilor.
41'Momente de presiune ale CFR-ului, Brasovul nu-si revine din soc.
40'Gol! Deac a centrat de pe dreapta pana la Dani, a carui lovitura de cap il invinge pe Stelea, aflat pe linia portii.
38'Gol anulat pentru CFR! Faza superba creata de Dubarbier, care suteaza in bara dupa ce a driblat in careul brasovean, mingea ajunge la Deac, acesta trage in portar din 4 metri, iar balonul este respins pana la Trica, iar acesta impinge mingea in poarta.
36'Meciul a devenit confuz, CFR incearca sa puna presiune pe apararea gazdelor, dar nu reuseste sa lege mai mult de 2-3 pase, iar Brasovul se multumeste sa respinga cu calm ofensiva echipei campioane.
32'Contra atac periculos al Brasovului, mingea ajunge la C.Munteanu, acesta schimba partea de joc cu o pasa la Rui Duarte, acesta centreaza extrem de periculos, prin fata portii oaspete, dar doi jucatori ai gazdelor rateaza intalnirea cu balonul.
30'Dupa prima jumatate de ora a meciului, CFR inca nu pune in real pericol poarta gazdelor, atacurile sale sunt lipsite de idei.
28'Cartonas galben Buga este avertizat pentru proteste.
27'FC Brasov a retrecut la stapanirea jocului, CFR-ul este in haos, mingea sare dintr-un carambol la Munteanu, dar sutul acestuia din 16 metri este prins cu usurinta de Stancioiu.
25'Cartonas galben Pereira este avertizat pentru faultul la Rui Duarte.
25'Brasovul a plecat pe o contra, Rui Duarte sprinteaza pe dreapta, dar Pereira il opreste prin fault la marginea careului.
24'Meciul s-a echilibrat, CFR incearca sa replice, dar nu construieste nimic periculos. Meciul se joaca la mijlocul terenului.
20'Gol Hadnagy primeste o pasa in adancime, Stancioiu iese aiurea, atacantul il dribleaza si marcheaza in poarta goala.
18'Contra atac rapid al Brasovului, Buga incearca sa treaca de Muresan, mingea ricoseaza la Dani, care este faultat de Hadnagy, spre disperarea lui Razvan Lucescu.
15'Centrare frumoasa a lui Cristi Ionescu pentru Mugurel Buga, acesta intoarce din prima inapoi, dar mingea ajunge la E.Kone.
13'Cartonas galben Deac este avertizat pentru un fault.
13'Faza dubioasa in jumatatea oapetilor: Muresan si Buga se angajeaza intr-un duel la marginea careului de 16 metri, Buga ii ia fata lui Muresan, acesta il doboara, dar arbitrul nu fluiera fault.
10'CFR se multumeste sa astepte atacurile gazdelor, preferand contrele taioase. Brasovul ataca mai mult pozitional.
8'Combinatie frumoasa intre Y.Kone si Deac, ultimul dribleaza frumos in 16 metri lateral stanga, patrunde in careu, dar centrarea sa nu este ajunsa de Dubarbier.
6'Ysouff Kone a plecat de unul singur pe partea dreapta, ajuns la marginea terenului paseaza inapoi pentru Dubarbier, a carui centrare este respinsa de Nicolae Constantin.
5'CFR-ul a linistit jocul, a inceput sa avanseze spre careul gazdelor.
2'Brasovul este mai insistenta la inceput de meci, Abrudan centreaza in careu pentru Hadnagy, mingea este respinsa pana la Buga, dar sutul bun al acestuia este prins de Stancioiu.
1'Cornerul este executat de Catalin Munteanu, mingea este respinsa de Y.Kone, Duarte recentreaza. Din nou corner.
1'Brasovul are deja primul corner.

FC Brasov: 1. Stelea, 7. Cr. Ionescu, 4. Oct. Abrudan, 23. Constantin, 6. Rui Duarte, 3. C. Munteanu, 10. Ilyes, 27. Maldarasanu, 18. Marian Cristescu, 22. Buga, 9. Hadnagy

CFR Cluj: 44. Stancioiu, 4. Panin, 20. Cadu, 6. G. MureÅŸan, 33. Pereira, 7. Dubarbier, 31. Dani, 10. Trica, 28. E. Kone, 77. Deac, 17. Y. Kone