FOTO Fază controversată în careul Craiovei! Manea, lovit cu piciorul în piept de Bancu. Arbitrul nu a dat nimic

Superliga
Data publicarii: Luni 20 Septembrie 2021, 22:48
Data actualizarii: Luni 20 Septembrie 2021, 22:55

Momente tensionate la Cluj, după o fază controversată petrecută în minutul 72 al meciului dintre CFR și Craiova.

Ardelenii au cerut lovitură de la 11 metri, după ce Manea a fost lovit cu piciorul în piept de Bancu, la capătul unei centrări venite de la Deac.

Deși contactul este evident, „centralul” Marcel Bîrsan a lăsat jocul să continue, considerând că jucătorul campioanei s-a aplecat prea mult spre minge pentru a o lovi cu capul.

Cinci fotbaliști ai campioanei l-au înconjurat pe Bîrsan în încercarea de-al convinge să arate punctul cu var, însă arbitrul a fost de neînduplecat, iar ardelennii au trebuit să se mulțumească doar cu o lovitură de la colț.

CFR Cluj s-a impus în fața Universității Craiova, cu 1-0, prin golul marcat de Burcă, în minutul 21, cu capul, după o centrare de la colț.