FOTO Fără Răzvan Marin, Empoli a fost decimată de AS Roma. Cât s-a terminat în final

AS Roma - Empoli Razvan Marin Serie A Superliga
Data publicarii: Duminica 17 Septembrie 2023, 23:50
Data actualizarii: Duminica 17 Septembrie 2023, 23:49

Cele două cluburi s-au înfruntat în a patra etapă din campionatul Italiei (7-0).

AS Roma a primit vizita lui Empoli pe Stadio Olimpico. Echipa pregătită de Jose Mourinho nu a avut milă față de trupa lui Paolo Zanetti și a înscris de șapte ori în poarta lui Etrit Berisha.

Fără Răzvan Marin, Empoli a fost decimată de AS Roma. Cât s-a terminat în final

• Răzvan Marin a stat doar pe banca de rezerve. Nu a fost utilizat deloc de Zanetti

Paulo Dybala a dat startul recitalului încă din minutul doi. Argentinianul a transformat o lovitură de pedeapsă. Renato Sanches a majorat diferența la doar șase minute după, iar în minutul 35, Alberto Grassi și-a dat autogol și a dus scorul la 3-0 în favoarea Romei.

În repriza secundă, Paulo Dybala a realizat „dubla” în minutul 55, iar Bryan Cristante și-a trecut și el numele pe tabela de marcaj în minutul 80. Romelu Lukaku a înscris primul său gol la AS Roma în minutul 82, în timp ce Gianluca Mancini a închis tabela de marcaj la 7-0, în minutul 86.

În urmă înfrângerii, Empoli rămâne fără victorie în noul sezon din Serie A. Clubul la care e legitimat și Răzvan Marin are patru din patru eșecuri în startul sezonului și se situează pe ultimul loc fără niciun punct.

În 21 de întâlniri directe dintre cele două cluburi, Empoli a reușit să se impună doar în două situații în fața celor de la AS Roma, care s-au distrat duminică seară pe Stadio Olimpico.