Primul vinovat pentru infrangerea Stelei: "Tatarusanu a gresit la gol. Nu a fost concentrat"

Data publicarii: Miercuri 04 Mai 2011, 22:27
Data actualizarii: Miercuri 04 Mai 2011, 22:53

Steaua 0-1 Rapid | Duckadam spune ca Steaua va trage tare pentru a castiga Cupa Romaniei: "O clasare pe locul 5 nu avantajeaza pe nimeni. Decat sa mergi in Europa League de pe locul 5, mai bine nu mai mergi"

Steaua a picat pe locul 6 in clasament, iar Rapid a urcat pe 5. Singura sansa pentru un loc in Europa League este Cupa Romaniei.

"Daca e sa ne luam dupa rezultate, Steaua a apus. Nu pot fi suparat pe joc. Am dominat prima repriza. In a doua repriza am dominat categoric dar din pacate nu a avut cine sa marcheze. A fost o greseala care ne-a facut sa pierdem jocul. Avem un meci foarte greu in Cupa Romaniei.

Din punctul meu de vedere, sa prinzi locul 5 pentru Europa League nu a avantajeaza pe nimeni. Trebuie sa castigi Cupa Romaniei sau sa iesi pe trei. A fost o greseala de portar la faza golului. Tatarusanu a aparat bine in prima rerpiza, dar la gol a gresit. Nu a fost concentrat la acel sut. A respins in fata si este clar greseala lui", a spus Duckadam la Sport.ro