Ce a încercat Jude Bellingham să-i facă lui Harry Kane în FC Bayern - Real Madrid: ”L-am văzut”

FC Bayern - Real Madrid Champions League Harry Kane jude bellingham Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 01 Mai 2024, 09:50
Data actualizarii: Miercuri 01 Mai 2024, 10:04

FC Bayern Munchen a remizat cu Real Madrid, scor 2-2, în prima manșă a semifinalelor UEFA Champions League.

”Bavarezii” au primit marți seară vizita grupării ”blanco” pe stadionul ”Allianz Arena”. Cu un stadion arhiplin și o coregrafie inedită pregătită de fanii din peluză în debutul partidei, FC Bayern a obținut doar un rezultat de egalitate.

În minutul 57, Harry Kane a dus-o în avantaj pe FC Bayern după ce a fructificat o lovitură de la 11 metri. După meci, englezul a dezvăluit că Jude Bellingham, colegul său de la naționala Angliei și starul lui Real Madrid, a încercat să-l distragă.

”Nu știu ce spunea, l-am văzut mormăind ceva. Dar când sunt în acel moment, sunt în elementul meu, îi blochez pe toți. Sunt sigur că a încercat să-mi spună ceva să mă distragă”, a spus Harry Kane, citat de GOAL.

Real Madrid a deschis scorul în minutul 24 prin Vinicius Junior, iar FC Bayern a restabilit egalitatea în actul secund, prin Leroy Sane (minutul 53). Kane i-a dus în avantaj pe ”bavarezi” în minutul 57, iar Vinicius a realizat ”dubla” pe final (minutul 83) și a înghețat tabela de marcaj la 2-2.

Sezon de vis pentru Harry Kane la Bayern Munchen

În urma golului marcat în partida cu Real Madrid, atacantul a ajuns la 43 de goluri în 43 de meciuri jucate pentru bavarezi. În plus, jucătorul de 30 de ani este primul britanic care este implicat în 11 reușite (8 goluri și 3 assisturi) într-un sezon de UEFA Champions League.

”Viitorul meu este la Bayern Munchen. Am un contract valabil pentru patru ani. Îmi place aici. Sper să facem ceva special până la finalul sezonului. Dacă nu, sunt pregătit să revenim din vară”, a spus Harry Kane, citat de jurnalistul sportiv Fabrizio Romano pe rețelele sociale.