Un rezultat care nu ajuta pe nimeni! Astra si Chindia isi impart punctele si urca doar cate un loc in clasament! AICI fazele din Astra 0-0 Chindia

Astra Giurgiu Chindia Targoviste Superliga Astra - Chindia, LIVE TEXT, de la 16:45 | Giurgiuvenii sunt pe ultimul loc in Liga 1! Echipele probabile
Data publicarii: Luni 07 Decembrie 2020, 15:48
Data actualizarii: Luni 07 Decembrie 2020, 18:42

Urmarim si comentam impreuna Astra Giurgiu - Chindia Targoviste pe www.sport.ro si Facebook.com/sport.ro.

ASTRA 0-0 CHINDIA TARGOVISTE

Min. 90+3: Fluier final. Cele doua echipe incheie meciul cu scorul de 0-0 si avanseaza cate o pozitie in clasamentul Ligii 1, Astra avand 9 puncte, iar Chindia 15.

Min. 46: A inceput repriza secunda.

Min. 45: S-a incheiat prima repriza. Niciuna dintre echipe nu a reusit sa deschida scorul in primele 45 de minute.

Min. 34: Jucatorii Chindiei cer penalty. Rata acuza ca mingea, care i-a fost trimisa in careu, a fost lovita cu mana de Graovac.

Min. 1: A inceput meciul.

Echipele de start:

Astra: Lazar - Sousa, Dima, Graovac, Radunovic - Merloi, Crepulja, Canadija, Gheorghe - Azulay, Budescu

Antrenor: Eugen Neagoe

Chindia: Aioani - Capusa, Iacob, Pitian, Marac -  Rata, Dulca - Dumitrascu, Cherchez, Negut - Florea

Antrenor: Emil Sandoi

Astra - Chindia este primul meci al zilei in Liga 1, iar giurgiuvenii sunt obligati sa castige pentru a parasi ultima pozitie a clasamentului.

Astra vine dupa un egal cu Dinamo, scor 1-1 in deplasare si o victorie cu Hermannstadt, scor 1-0 tot in deplasare.

De partea cealalta, Chindia a pierdut in etapa precedenta, scor 1-2 pe teren propriu cu Sepsi.

Echipa din Giurgiu are doar 8 puncte dupa primele 11 etape, reusind sa obtina doua victorii, doua egaluri si sa fie invinsa de sapte ori.

Chindia ocupa pozitia a 9-a in clasamentul Ligii 1, cu 14 puncte in primele 11 runde.

In sezonul precedent, Chindia a invins-o pe Astra tur-retur, scor 1-0 la Targoviste si 2-1 la Giurgiu.

Echipele probabile:

Astra: Lazar - Bruno, Graovac, Dima, Radunovic - Gheorghe, Crepulja, Canadjija, Stahl - Budescu, Azulay

Chindia: Aioani - Martac, Iacob, Pitian, Capusa - Negut, Dulca, Rata, Dumitrascu - Cherchez, Florea