Andrei Ivan, KO după meciul cu FCSB. Ce a putut să declare atacantul Craiovei

Andrei Ivan FCSB - Universitatea Craiova Superliga Andrei Ivan
Alexandru Hațieganu
Data publicarii: Sambata 02 Septembrie 2023, 23:51
Data actualizarii: Duminica 03 Septembrie 2023, 00:02

FCSB - U Craiova 3-0 (3-0), într-un meci din etapa a opta a Superligii, disputat sâmbătă seara în Ghencea.

În nota echipei, Andrei Ivan, atacantul lui Laurențiu Reghecampf, a făcut un meci foarte slab la partida la care au asistat peste 21.000 de spectatori.

La finalul meciului Ivan a avut un discurs în care a subliniat faptul că primele 45 de minute au fost un dezastru pentru formația lui Laurențiu Reghecampf.

Andrei Ivan: "Nu-mi venea să cred!"

"Nu-mi găsesc cuvintele, am luat trei goluri ca niciodată, în repriza a doua am ieșit la joc și ne-am creat câteva ocazii dar n-am reușit să marcăm.

Ne îngrijorează, dar sperăm ca de la următorul meci să marcăm și noi.

Am pierdut foarte repede mingea, degeaba am avut posesie dacă n-am marcat. Chiar nu pot să-mi dau seama. Primele reprize foarte slabe (n.r. - comparație cu meciul cu Farul Constanța).

Când am intrat în vestiar la pauză nu-mi venea să cred. Nu știam ce s-a întâmplat! A vorbit Mister cu noi și am ieșit cu altă față", a declarat Andrei Ivan, la finalul meciului din Ghencea.

FCSB - Universitatea Craiova 3-0

FCSB s-a distrat pe Ghencea cu Universitatea Craiova. Toate cele trei goluri au fost înscrise în prima repriză, când vicecampioana României a dat startul recitalului încă din minutul 13 al partidei.

Darius Olaru a deschis scorul, din pasa lui Octavian Popescu. În minutul 21, Alex Băluță l-a servit pe Risto Radunovic, care a înscris fără nicio problemă. Cuplul Popescu - Olaru a reapărut pe finalul primei reprize. Darius a realizat „dubla” în minutul 45 și a închis tabela de marcaj.

În urma victoriei, FCSB s-a distanțat la două puncte de ocupanta poziției a doua din clasament, CFR Cluj. Roș-albaștrii se află în vârf cu 18 puncte, în timp ce Universitatea Craiova se situează pe locul patru cu 14 puncte.