Andone a marcat iar in Segunda, 2-0 cu Huesca! Atacantul lui Cordoba e romanul cu cele mai multe goluri in acest sezon

Superliga
Data publicarii: Duminica 17 Aprilie 2016, 20:11
Data actualizarii: Duminica 17 Aprilie 2016, 20:12

Steaua - Dinamo! Miercuri, 21:30, LIVE LA PRO TV! Bucurati-va de fotbal!

Florin Andone a fost iar decisiv pentru Cordoba, in a doua liga din Spania. Atacantul roman a asigurat victoria oaspetilor prin golul marcat in minutul 53 pe terenul lui Huesca.

Andone a incasat un cartonas galben 15 minute mai tarziu si a fost schimbat in minutul 89. Cordoba a urcat pe locul 8 in urma acestui succes, o victorie putand sa o duca pe locul 3 iar o infrangere pe locul 12, clasamentul in Segunda fiind foarte echilibrat.

Atacantul roman are 18 goluri in acest sezon de Segunda, fiind intrecut doar de Leon de la Elche. Andone este cel mai bun marcator roman din acest sezon, Hora avand 16 goluri in Liga I, Alibec 14 iar Keseru 13 in Bulgaria.