Timisoara 2-1 CFR (CisovckyX2 / Didi)

LIVE Poli Timisoara Superliga
Data publicarii: Duminica 26 Octombrie 2008, 20:56
Data actualizarii: Duminica 26 Octombrie 2008, 23:01

Timisoara este de departe cea mai in forma echipa din Liga lui Mitica. Jucam cu liderul, spunea Muresan inaintea meciului. De ce s-au ferit clujenii, n-au scapat. Ca si anul trecut, CFR pierde la Timisoara, iar Trombetta trebuie s amai astepte pana va descifra tactica lui Uhrin

90+5'Final meci Rezultat final: FC Timisoara - CFR Cluj 2-1.
90+4'Schimbare Ultima schimbare la Timisoara: Bucur este inlocuit de Dorin Goga.
90+3'Lovitura libera pentru Timisoara, Karamyan trage direct pe poarta, dar mult peste.
90+2'Cartonas galben Culio este avertizat pentru proteste.
90'Patru minute de prelungire.
90'Timisoara incearca un atac pozitional, dar pierde mingea foarte repede, CFR pleaca pe contraatac, fara niciun rezultat.
88'Meciul este fragmentat, CFR-ul ataca, dar Timisoara se apara foarte bine.
87'Schimbare Dejan Rusic ii ia locul lui Winston Parks la FC Timisoara.
86'Sut frumos al lui Emanuel Kone, dar mingea trece pe langa poarta lui Stancioiu, ramas spectator.
85'Schimbare Trica este inlocuit de Dubarbier. Tony este noul capitan al CFR-ului.
85'Asediu al clujenilor la poarta gazdelor, insa acestia nu creaza ocazii periculoase. Timisoara se multumeste sa se apere si sa plece pe contraatac.
80'Cartonas galben Magera este avertizat pentru lovirea mingii dupa fluierul arbitrului.
79'Jocul este oprit pentru un hent al lui Didi, care a oprit mingea cu mana la o centrare in careul gazdelor.
77'Lovitura libera executata de Badoi, dar mingea il loveste pe Culio drept in cap si il face KO.
76'Cartonas galben Alcantara este avertizat dupa ce l-a faultat pe Bucur, care scapa singur cu Stancioiu, lateral stanga.
75'Ocazie periculoasa pentru Timisoara. Corner pentru gazde, mingea este lovita cu capul de Magera, care trece milimetric pe langa poarta.
74'Schimbare E.Kone l-a inlocuit pe Dani la CFR Cluj.
73'Schimbare Panin a intrat in locul lui Pereira la CFR Cluj.
71'Lovitura libera pentru CFR, Culio paseaza pentru Tony aflat la 16 metri, acesta trage ca din tun, dar mingea se loveste de Magera, mingea ajunge la Alexa, care scapat singur de la mijlocul terenului, este prins din urma de Tony, care recupereaza!
68'Schimbare Magera il inlocuieste pe Borbely la FC Timisoara.
67'Combinatie superba Dani - Trica, acesta paseaza din prima pentru Didi, acesta scapa singur cu portarul, dar Cisovski revine si il incomodeaza pe brazilian si sutul acestuia este slab.
66'Contraatac timisorean, Bucur paseaza pentru Karamyan care vine singur pe stanga, acesta suteaza din prima, dar Stancioiu prinde.
65'Meciul este confuz, CFR-ul incearca sa construiasca, dar Timisoara sta bine in teren.
62' Cartonas galben Meciul abunda cu duritati. Muresan este avertizat dupa o faza confuza, in care a faultat din spate.
61'Cartonas galben Tony este avertizat dupa un fault dur al fundasului oaspete. Tensiunea creste din nou.
58'Meciul este reluat in huiduielile fanilor timisoreni, oaspetii ataca pe partea lui Culio si Tony, primul patrunde spre careu, suteaza puternic, dar mingea trece peste poarta.
57'Tensiunea a crescut la cote foarte inalte.
57'Cartonas galben Dani.
56'Cartonas galben Alexa.
56'Meleu creat la mijlocul terenului din cauza lui Alexa. Mijlocasul gazdelor nu a returnat mingea oaspetilor dupa ce acestia trimisera balonul in aut. Mingea trimisa de Alexa a trecut milimetric de poarta. Alexa si Dani au fost avertizati.
53'Ocazie uriasa pentru Timisoara: Bucur ramas singur cu Stancioiu trage direct in acesta, mingea ajunge la Karamyan, care trage direct pe poarta, dar acelasi Stancioiu prinde.
52'Momente de presiune ale CFR-ului, Pantilimon iese pe sub o minge, fundasii gazdelor resping fara discernamant.
51'Meciul este echilibrat, Timisoara incearca sa construiasca, CFR asteapta greseala adversarului.
49'CFR a preluat controlul meciului pe aceeasi parte dreapta, de unde Tony centreaza perfect pentru Trica, iar acesta reia cu capul marcat fiind, dar mingea trece pe langa poarta lui Pantelimon.
47'Timisoara incepe in forta si are posesia balonului, dominand teritorial inceputul de repriza.
46'Inceput repriza a doua A inceput al doilea mitan.

45'Final prima repriza Arbitrul bucurestean Alexandru Tudor fluiera finalul primului mitan.
45'Gol GOOOOOL pentru CFR Cluj. Faza superba pentru oaspeti, Trica - Peralta -Didi, ultimul scapa singur cu portarul, pe care il executa cu sange rece.
44'Arbitrul anunta 1 minut de prelungire.
42'Timisoreanii repun repede, Borbely il angajeaza pe Bucur, acesta scapa singur cu Stancioiu, dar portarul oaspete iese si respinge mingea salvator.
42'Corner pentru CFR Cluj, mingea ajunge la Pereira, acesta suteaza din prima, dar lovitura sa ajunge mult pe langa poarta.
41'Pasa excelenta a lui Peralta pentru Didi, acesta scapa singur cu portarul, dar asistentul de pe acea parte ridica fanionul.
37'Campioana domina meciul categoric, dar steril, Timisoara joaca excelent defensiv, Cisovsky fiind cel care dirijeaza apararea gazdelor.
35'Cisovsky este dezlantuit! Fundasul recupereaza mingea aproape de mijlocul terenului si incearca sa-l surprinda pe Stancioiu cu un sut de la mare distanta!
35'Faza perlungita de atac a clujenilor care se finalizeaza cu un sut al lui Dani, mult peste poarta.
33'CFR se arunca in atac, transilvanenii insista pe partea dreapta, pe partea lui Tony.

30'Gol Cisovsky reuseste dubla, dupa ce reia cu capul dintr-un corner executat de Borbely.
30'Lovitura libera pentru gazde, Karamyan reia in careu, Stancioiu iese prost, dar Dani respinge in corner.
27'Gol GOOOOOOOOOL Timisoara! Lovitura libera pentru Timisoara, mingea ajunge la Parks, acesta incearca sa reia cu o lovitura de cap, dar rateaza intalnirea cu mingea, iar Cisovsky reia din 6 metri.
24'Patrundere superba a lui Culio, trece printre fundasii gazdelor, dar ajuns in careu este oprit cu disperare de Karamyan.
23'CFR stapaneste mijlocul terenului, recupereaza mingea repede, gazdele nu pot construi.
20'Perreira suteaza de la mare distanta, mingea este prinsa cu greutate de Pantilimon. CFR-ul continua atacurile.
19'Cursa a lui Stelian Stancu pe partea dreapta, centrare la marginea careului de 16 metri, Parks preia prost si faza se raceste.
17'Capitanul clujenilor, Eugen Trica, a sutat senzational cu exteriorul de la marginea careului de 16 metri, dupa o pasa a lui Culio, mingea trecand putin pe langa vinclul portii unui Pantilimon ramas spectator.
16'Bucur primeste o pasa de la Karamyan, se intoarce cu fata la poarta, reia fulgerator, dar mingea trece putin pe langa poarta.
14'Lovitura libera de la 40 de metri pentru CFR, dar Muresan suteaza peste poarta.
13'Contra-atac blitz al lui FC Timisoara, Bucur paseaza la intalnire pentru Parks, dar Alcantara l-a blocat bine pe atacantul costarican.
11'Parks face o faza de mare spectacol la centrul terenului, face o pirueta, paseaza pe spatiu liber pentru Stancu, dar acesta nu ajunge mingea.
10'Muresan executa lovitura libera, mingea loveste zidul si faza se raceste. Mingea ajunge in aut de unde este repusa in joc de Pantilimon.
8'Alexandru Tudor a dictat lovitura libera pentru CFR Cluj, de la 25 de metri de poarta lui Pantilimon.
7'Timisoara revine in atac, combinatia dintre Parks- Borbely si Bucur s-a frant dupa ce atacantul de buzunar al gazdelor a incercat o foarfeca.
5'Timisoara incearca un atac, dar gazdele pierd mingea dupa cateva pase. CFR a revenit in atac.
3'Meciul este echilibrat, cu un mic plus pentru CFR, dar duelul se poarta mai mult la mijlocul terenului.
2'CFR Cluj a inceput sa preseze poarta gazdelor, dupa un inceput care a apartinut Timisorenilor
1'Timisoara incepe in atac, dar apararea CFR-ului respinge fara probleme.
1'Inceput de joc Tudor fluiera startul meciului.