Meciul care a inceput duminica si s-a terminat luni: Viitorul 2-2 Vaslui! Sumudica, salvat in minutul 88!

Superliga
Data publicarii: Duminica 02 Septembrie 2012, 22:48
Data actualizarii: Luni 03 Septembrie 2012, 14:14

Viitorul 2-2 Vaslui | Sumudica a turbat de nervi pe marginea terenului. Vaslui a fost condusa de doua ori dar a reusit sa revina de fiecare data. Ultimul gol al moldovenilor a inscris in minutul 88 de Celeban!

Min 88: GOOOOOL VASLUI! Sumudica este salvat in ultimul moment. Celeban inscrie iar Vaslui reuseste egalarea
Min 52: GOOOOL VIITORUL!
Dica inscrie din penalty!
Min 43: OCAZIE MARE pentru Vaslui. N'Doye primeste o pasa perfecta in careu insa suteaza pe langa poarta.
Min 34: GOOOOL VASLUI! Sanmartean inscrie din penalty!
Min 13: Alibec incearca sa patrunda prin apararea Vasluiului insa este oprit de Cordos
Min 12: N'Doye suteaza de la 35 de metri dupa o pasa a lui Antal. Mingea trece pe langa poarta
Min 10: GOOOOL VIITORUL! Iancu inscrie dupa o centrare a lui Lazar.
Min 4: Dica vede cartonasul galben dupa ce l-a impiedicat pe Dani Coman sa degajeze

Viitorul: Vatca - Mladen, Bejan, Larie, Turcu - Lazar, Onicas, Dica - Iancu, Alibec, Chitu.
Rezerve: Buzbuchi, Tosca, Rusu, Balasa, Vastag, Albu, Carstocea
Antrenor: Catalin Anghel

FC Vaslui: Coman - Celeban, Varela, Cordos, Charalambos - Antal, Tukura, N'Doye, Sanmartean - Sburlea, M. Niculae.