Craiova 1-3 Timisoara (Stoica / Bucur, Parks, Karamyan)

LIVE Poli Timisoara Universitatea Craiova Superliga
Data publicarii: Sambata 13 Septembrie 2008, 17:02
Data actualizarii: Sambata 13 Septembrie 2008, 19:06

Timisoara a renascut ca Pasarea Phoenix. Ramasa fara sase puncte dupa depunctarea in scandalul palmaresului si condusa la Craiova, Timisoara a revenit in doar cateva minute.

Cu victoria de la Craiova, Timisoara ar fi fost acum pe primul loc

94: Timisoara pleaca cu toate punctele din Craiova.
88: Karamyan detoneaza bomba! Timisoara conduce cu 3-1
83: Soc la Craiova: Timisoara trece in avantaj dup agolul lui Parks
82: Goool, Timisoara! Gigel Bucur marcheaza la prima atingere a balonului
79: Dorel Stoica deschide scorul din penalty-ul acordat la un fault asupra lui Dina

67'Schimbare Parks ii ia locul lui Rusic
66'Ocazii uriase ale Universitatii. Taborda a gafat, dupa ce a iesit gresit pe o centrare, insa Costea, Baird si Dina rateaza, rand pe rand, din cativa metri
66'Cartonas galben Luchin este avertizat
64'Ocazie uriasa a Craiovei. taborda nu reuseste sp retina sutul lui Costea, din afara careului, Baird rateaza din 5 metri. Atacantul australian a fost semnalizat insa in offside
56'Lovitura libera pentru Timisoara, de pe partea stanga, de la 30 de metri. Badoi trimite in careul craiovean, respinge Bornescu
53'Cartonas galben Milhazes primeste un cartonas, pentru simulare
51'Abiodun trimite cu capul din cativa metri, Bornescu se intinde si reuseste sa respinga in corner
46'O prima schimbare si la Timisoara. Pantilimon nu mai poate continua partida, din cauza accidentarii din finalul primei reprize, cand s-a lovit de Costea, si este inlocuit de Taborda
46'Schimbare Cea de-a treia schimbare a fost Radu Barbu in locul lui Gaman
46'Schimbare Dina a intrat in locul lui Barboianu
46'Schimbare Nicolo Napoli a efectuat la pauza toate cele trei schimbari. Firsulescu i-a luat locul lui Gangioveanu
46'A inceput repriza a doua. Universitatea a avut lovitura de start a reprizei secunde
45+3: Prima repriza se termina fara gol
45'Prima repriza se va prelungi cu 3 minute
43'Faza ciudata in careul Timisoarei. Centrare in careu, Pantilimon incearca sa respinga, insa se loveste puternic de Costea. Balonul ajunge la Gangioveanu, care trimite din unghi, cu poarta goala, pe langa bara din dreapta a lui Pantilimon
41'Cartonas galben Australianul Dilevski primeste un cartonas galben, dupa ce a primit o centrare in careul timisorean, a stopat-o cu mana si apoi a continuat faza cu un sut la poarta
34'Ocazie uriasa si pentru Craiova. Dupa o lovitura libera de pe partea dreapta, Baird trimite cu capul, din 6 metri, direct in Pantilimon, ramas pe linia portii.
34'Balbaiala in careul Universitatii, dupa un aut de poarta, in cele din urma oltenii reusesc sa respinga
30'Dupa un inceput mai bun de partida al Craiovei, Timisoara s-a instalat la carma meciului si a ratat cateva ocazii importante
30'Ratare uriasa a lui FC Timisoara. Magera centreaza de pe partea stanga, aproape de linia de tusa, dar Abiodin, nemarcat in coltul careului mic, reia cu capul pe langa poarta
28'Bornescu respinge in corner lovitura libera executata de timisoreni. Balonul iese apoi in aut de poarta, dupa lovitura de cap a lui Luchin
27'Cartonas galben Dananae este avertizat de Corpodean, dupa ce l-a agatat cu mana din spate pe Karamyan
26'Milhazes il vede iesit din poarta pe Bornescu, trimite un balon de la 30 de metri, dar mingea trece pe langa poarta
25'Ocazie pentru Timisoara. In urma unui contra-atac, Goga suteaza puternoc de la aproape 30 de metri, balonul trece putin pe langa vinclul din dreapta al portii lui Bornescu
22'O noua lansare pentru Barboianu, dar balonul este trimis prea tare si retine Pantilimon
20'Cartonas galben Borbely primeste primul cartonas galben al partidei, dupa o intrare tare la Prepelita
19'Contra-atac al Timisoarei, dar pasa lui Goga il surprinde pe Karamyan in offside
16'Centrare de pe partea dreapta, in fata portii Universitatii, Abiodun plonjeaza spre balon, dar Dananae ii ia fata nigerianului si respinge
15'Bornescu este aproape de o gafa mare. Barboianu ii paseaza acasa portarului Craiovei, Bornescu incearca sa degajeze, dar balonul il loveste in spate pe Rusic. Mingea a iesit in aut de poarta, dupa ce a trecut destul de aproape de bara
10'Lansare pentru Goga, iese Bornescu si respinge
3'Ocazie mare pentru Universitatea. Centrare de partea stanga, Barboianu reia cu latul, din 6 metri, dar trimite prea slab
2'Prima faza de atac apartine Craiovei. Costea centreaza de pe partea stanga, pentru Baird, resping fundasii timisoreni
1'Inceput de joc Sorin corpodean a fluierat inceputul partidei Universitatea Craiova - FC Timisoara