99% rezolvat! Steaua s-a inteles cu Levski pentru Dimitrov!

Nikolai Dimitrov Steaua Superliga
SPORT.RO
Data publicarii: Marti 30 Iunie 2009, 02:46
Data actualizarii: Marti 30 Iunie 2009, 03:01

Steaua s-a inteles cu Levski pentru Dimitrov. Pustiul de 20 de ani trebuie doar sa semneze contractul. Conform ProSport, cele doua cluburi au incheiat deja afacerea, iar semnatura jucatorului este doar o formalitate!

ESTE FANUL LUI MUTU
Atacantul ii are ca preferati din Romania pe Marica si Mutu si spre sa ajunga la Steaua, echipa despre care stie ca a jucat in Champions League si ca a cucerit Cupa Campionilor in 1986.

"As veni oricand la Steaua. Am jucat o data sau de doua ori impotriva lor in meciuri amicale. Am urmarit jocurile Stelei din Champions League, stiu ca are jucatori cunoscuti si ca este o echipa foarte buna si mai stiu ca a castigat Cupa Campionilor, parca in 1986. Din Romania imi plac Mutu si Marica", a declarat mijlocasul lui Levski.

MIJLOCAS SAU PLAYMAKER

Nikki cum este numit de colegi  a marcat 20 de goluri pentru Levski din 2004 cand a debutat la echipa mare pentru care a jucat in 124  de meciuri.A fost monitorizat de Arsenal, si, in afara de Steaua, bulgarul a mai primit oferte de la Osasuna. Pustiul este cunoscut in Bulgaria datorita tehnicii sale: are un dribling bun, executa  bine loviturile libere si poate evolua ca mijlocas sau playmaker.

STEAUA L-A VRUT SI IN 2008

Pustiul de 20 de ani de la Levski a fost aproape de Steaua si in vara trecuta cand Adrian Ilie a vrut sa-l aduca. 1,5 milioane de euro costa fotbalistul care a debutat si la nationala Bulgariei. Nikolai Dimitrov s-a duelat cu Steaua acum 2 ani, in Cipru, in amicalul de cosmar pentru Habibou, care a vazut atunci moartea cu ochii.

ARTICOLE PE SUBIECT
Modifică setările cookies
Don’t miss out on our news and updates! Enable push notifications
Get notifications about important news!