13 e cu NOROC pentru ei! Rapidistii au facut 13 transferuri in aceasta vara si sunt siguri de salvarea de la retrogradare! Ce jucatori au semnat:

Rapid Superliga
SPORT.RO
Data publicarii: Joi 01 August 2013, 12:04
Data actualizarii: Joi 01 August 2013, 15:20

►Santo Dios, ce echipa! Santo Neymar si D10s Messi vor Trofeul Gamper: Barca – Santos, vineri 22:30 IN DIRECT Sport.ro si Voyo.ro!

Rapidul continua sa se intareasca in vederea ramanerii in Liga 1, iar noii sefi din Giulesti, Cristescu si Zamfir, au mai perfectat cateva mutari.

Dupa ce au reusit sa-i aduca pe Tibi Balan, Daniel Lung sau Alex Iacob, fotbalisti care au debutat deja in tricoul visiniu, giulestenii au mai perfectat in aceste zile cateva mutari, prin intermediul Anamariei Prodan.

Astfel, acestia au reusit sa ii inregimenteze si pe Raul Costin (ex-Vaslui), Alex Grigoras (ex-Pandurii), Paulinho (ex-Astra si U Cluj) sau Marius Martac (venit de la Corona Brasov).

"Erau suparati toti rapidistii pe mine ca l-am furat pe Herea si am zis sa ma revansez. Am semnat patru jucatori cu Rapidul: Paulinho, Grigoras, Martac si Raul Costin. Negocierile au fost super ok, am vorbit cu patronii. N-a fost nicio problema. Astept sa vad ce nevoi mai are antrenorul si ce dorinte au patronii", a spus impresara la Digisport.

Paulinho, unul dintre jucatorii transferat de Rapid, a declarat si el ca este foarte incantat de aceasta mutare si spune ca Rapidul l-a mai dorit in urma cu cativa ani.

"Rapid este un club mare. Mi-am dorit sa joc aici. Am fost aproape sa fac asta si acum cinci ani, dar nu s-a intamplat. Acum este sansa mea sa demonstrez ce pot. Rapidul a trecut de perioada mai grea cu vanzarea, iar de acum o sa intre totul pe un fagas normal, or sa fie rezultate si o sa fim in funtea clasamentului", a declarat Paulinho.

Cele 13 transferuri facute de Rapid:

Raul Costin, Catalin Doman, Paulinho, Marius Martac, Alex Grigoras, Adrian Patulea, Alexandru Iacob, Ciprian Tanasa, Tibi Balan, Pacurar, Daniel Lung, Balauru si Vali Negru

Modifică setările cookies
Don’t miss out on our news and updates! Enable push notifications
Get notifications about important news!