11 la rand? Chivorchian: "Steaua e echipa de Liga, dar si noi vrem sa ajungem acolo"

Gheorghe Chivorchian Poli Timisoara Steaua Superliga
SPORT.RO
Data publicarii: Marti 11 Noiembrie 2008, 17:40
Data actualizarii: Marti 11 Noiembrie 2008, 17:41
Timisoara a trecut cu bine de optimile Cupei si se pregateste pentru marele meci cu Steaua. Chiovorchian spune ca Steaua va avea si al 11-lea meci fara victorie.

Oficialul de pe Bega a declarat ca Steaua e o echipa de Liga, dar ca si Timisoara vrea sa ajunga acolo.

"Imi doresc ca si dupa meciul cu noi sa ramana fara victorie. Steaua a aratat bine si cu Lacatus pe banca, dar arata bine si cu Dorinel, are un lot foarte valoros, dar si noi avem jucatori buni", a spus Gheorghe Chivorchian.

"A fost un obiectiv indeplinit si cred ca aceasta victorie este una de moral, revine dupa cataclismul cu Dinamo. Victoria este un pic tonifianta pentru ca urmeaza un joc foarte dificil pe care trebuie sa-l pregatim bine. Intalnim o echipa care joaca in Liga Campionilor, iar noi ne dorim sa ajungem acolo. Dunarea Galati este de felicitat ca a ajuns pana aici, dar este putin trist ca am ratat foarte mult", a mai afirmat Chivorchian.

ARTICOLE PE SUBIECT
Modifică setările cookies
Don’t miss out on our news and updates! Enable push notifications
Get notifications about important news!