Reghe ii raspunde lui Sumudica: "Sa bage juniorii daca nu e important meciul cu Steaua!" Care e situatia lui Marica, dupa recuperarea miraculoasa de la Dubai

SPORT.RO
Data publicarii: Sambata 12 Martie 2016, 12:13
Data actualizarii: Sambata 12 Martie 2016, 20:51

Laurentiu Reghecampf a vorbit intr-o conferinta de presa inaintea meciului cu Astra din play-off, decisiv pentru lupta la titlu. 

Reghe a comentat declaratiile lui Sumudica, cel care declarase ca pentru el mai important este meciul cu ASA decat cel cu Steaua. 


"Fiecare meci e foarte important pentru noi. Fiecare meci e o finala. Sper sa castigam meciurile, mai ales pe cele de acasa. Chiar daca e la Pitesti, asta e situatia. Va fi dificil, este echipa de pe primul loc, chiar daca Sumudica a declarat ca nu e un meci important pentru el. 

Cu siguranta ca e un meci foarte important. Sunt convins ca ar prefera sa piarda toate celelalte meciuri doar ca sa castige meciul cu Steaua. Probabil ca incearca sa obtina un avantaj prin aceste declaratii. Dar pe mine ma ambitioneaza si pe jucatori. Sa bage juniorii daca nu il intereseaza acest meci. Pentru cei de la Astra ar fi bun un egal, pentru noi nu ar fi bun. Se va juca pe teren, nu la conferintele de presa", a spus Laurentiu Reghecampf la conferinta.  

"Nu o sa riscam orice, suntem capabili sa marcam mai mult ca ei. Trebuie sa fim atenti, au jucatori buni, au si avantajul celor 6 puncte. Pentru ei e foarte important sa mentina distanta de 6 puncte. Ar putea incepe problemele daca nu vor castiga. Am vazut ca au inceput si problemele cu jucatorii neplatiti", a mai spus antrenorul Stelei. 

Marica nu va face parte din lot cu Astra, desi a anuntat ca e gata sa intre pe teren. 

Avem atacanti, Tade, Chipciu, Bawab, Marica. Ciprian nu va face parte din lot pentru meciul de maine. Marica se intoarce de la Dubai, va face un examen, un RMN, dupa acest RMN vom decide cand revine. 

Eu sper ca jucatorii sa fie pregatiti, e un meci cu o miza foarte mare, cred ca maine vom reusi sa alcatuim un 11 foarte bun, pregatit sa faca fata meciului si sa il si castige. 

Pentru noi sunt importante cele 3 puncte si gandul la campionat. Celelalte lucruri nu conteaza. E important sa castigam maine si seara si sa continuam la fel. Am avut un program foarte greu, e pozitiv faptul ca am reusit sa castigam un meci cu Astra. Am facut doua egaluri cu Dinamo, iar maine sera speram sa continuam sa castigam, e foarte important pentru moralul nostru", a mai spus Reghe.

Antrenorul Stelei se declara amic cu Sumudica si nu a dorit sa comenteze gesturile obscene facute de antrenorul Astre in fata galeriei Stelei. 

"Sumudica imi este amic. Fiecare antrenor sau om are caracterul lui. Eu nu am scandat impotriva rivalilor, noi suntem cei care dam directia unei echipe. Nu as face asemenea gesturi ca Sumudica. Fiecare om face si se comporta cum doreste. Nu ma intereseaza daca se sesizeaza Comisia de Disciplina", a spus Reghe.

Modifică setările cookies
Don’t miss out on our news and updates! Enable push notifications
Get notifications about important news!