Ce notă a primit Dennis Man, după ce a fost decisiv pentru Parma în meciul cu Cremonese

Dennis Man Parma parma - cremonese Italia
Data publicarii: Duminica 01 Octombrie 2023, 22:32
Data actualizarii: Duminica 01 Octombrie 2023, 22:33

Dennis Man (25 de ani) a fost decisiv pentru cei de la Parma în meciul cu Cremonese, câștigat cu 2-1.

Lider în clasament înaintea partide din deplasare, Parma a deschis scorul în minutul 54, prin Hernani, în timp ce gazdele au egalat după reușita lui Castagnetti, în minutul 64.

Lovitura de grație pentru oaspeți a fost dată de Dennis Man, două minute mai târziu, cel care a marcat din pasa lui Sohm. Centralul a așteptat decizia arbitrajului video pentru golul internaționalului român.

Dennis Man, nota 7 după ce a fost decisiv pentru Parma!

Decisiv pentru Parma, Dennis Man a fost notat de jurnaliștii italieni cu nota 7 pentru prestația sa. Atacantul a evoluat în 72 de minute pentru echipa sa de club, după care a fost schimbat.

„Șiret: s-a ”ascuns” o bună perioadă din meci, apoi a lovit la momentul potrivit. Scărița sa încântătoare aduce cele trei puncte pentru Parma, care se distanțează în fotoliul de lider”, au scris jurnaliștii italieni de la Tuttomercatoweb, care l-au notat pe Dennis Man cu 7.

Valentin Mihăilă a început meciul din postura de rezervă și a intrat pe teren în minutul 78, dar nu a primit o notă din partea publicațiilor din Italia.

În urma acestui succes, Parma a ajuns la 20 de puncte și este la patru puncte de urmăritoarea Palermo, care are un meci mai puțin.

În următoarea rundă, echipa lui Man și Mihăilă va juca în deplasare cu Venezia, echipa de pe locul trei.