UMILINTA noilor miliardari din fotbal: au luat bataie de la o echipa FARA obiectiv! Ce-a patit PSG la debut

PSG Kevin Gameiro Franta
Data publicarii: Duminica 07 August 2011, 09:16
Data actualizarii: Duminica 07 August 2011, 09:18

Preluata in vara de arabi, PSG a avut buget nelimitat de transferuri!

Pe Parc des Princes a ajuns Javier Pastore, suflat lui Chelsea si Manchester City, dar si mai multi fotbalisti francezi de top. Menez, MAtuidi si Gameiro erau siguri ca vor debuta cu victorie in noul sezon din Ligue 1.

N-a fost deloc asa! PSG a piedut cu 1-0 pe teren propriu in fata lui Lorient, o echipa care se multumeste in fiecare an cu clasari la mijlocul clasamentului. Quercia a dat gol in minutul 28. Atacurile disperate ale lui PSG din final n-au adus nimic pe tabela, care asteapta meciul urmator pentru prima victorie a anului la Paris.

Nici rivala Marseiile n-a inceput perfect. Echipa lui Deschamps a facut doar 2-2 cu Sochaux. A avut emotii si pentru egal! Remy a egalat cu un sfert de ora inainte de final.